Teisipäev, 16. aprill 2024
Nädalavahetusel toimub Tallinnas, Rocca al Mare suurhallis Baltimaade suurim e-spordi- ja tehnoloogiafestival HyperTown.

Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival HyperTown toob kokku tuhanded arvutimängude, virtuaalreaalsuse, robotite ja droonide fännid.

23.-24. novembrini 2019 Tallinnas, Rocca al Mare Suurhallis toimuval üritusel toimuvad võistlused erinevates arvutimängudes, osalejatel on võimalus tutvuda kõige moodsama tehnoloogiaga ning esimest korda Eestis näha cosplay etendusi.

„Counter-Strike: Global Offensive” ja „Rocket League” ja „Guns of Boom-i” mängufinaalides läheb jagamisele rekordiline 200 000-dollariline auhinnafond.

Võistlusi kommenteerivad maailmakuulsad e-spordi kommentaatorid. Lisaks Baltimaade ja maailma parimatele e-sportlastele toob HyperTown Tallinna kokku Eesti kõige tuntumad Youtube’i, Twitchi, Instagrami ja Facebooki sisuloojad.

Festivali külastajatel on ainulaadne võimalus tutvuda tavaliselt kaamera taha jäävate iidolitega. Ürituse teisel päeval saab näha, kuidas streamerid võtavad omavahel mõõtu lõbusates, aga pingelistes mängudes.

Veel ühe uuendusena toimub esmakordselt Eestis cosplay ehk kostümeeritud mängusõu, mille raames tulevad kokku üle 100 cosplayer’i kõikidest Balti riikidest.

Igaüks neist etendab lemmiktegelasi filmidest, multifilmidest, koomiksitest, videomängudest ja telesarjadest. Pealaval toimuvat etendust tulevad hindama maailmakuulsad cosplayer’id, et valida Baltimaade parim.

Festivali raames toimub tehnoloogiamess, kus Eesti parimad tvaldkonna ettevõtted ja rahvusvaheliselt tuntud kaubamärgud tutvustavad oma uusimaid tooteid.

Esitletakse uusimaid arvutimänge ning tehnoloogiat robotitest virtuaalreaalsuseni. Kohal on Sony, MABRIK, ZA/US, Red Bull, Gamestar, Nõmme Kalju, TalTech, AHHAA jpt.

Eelmisel aastal külastas üritust kahe päeva jooksul 5000 inimest, sellel aastal ootavad festivali korraldajad rekordi purustamist.

Rohkem infot leiad ürituse lehelt

Pildid: HyperTown

KOMMENTEERI SIIN