Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Augusti viimane Autoleht testib kompaktsportlasi, pakub välja kümme potentsiaalset tulevast klassikut ja vaatab lähemalt üht väga erilist Volgat.

autoleht* Ameerika mäed 2582 hobujõuga. Üles, alla, vasakule, paremale! Meie sporditest on justkui karussellisõit lõbustuspargis. Laseme ringrajal lahti turu kõige karmimad kompaktsportlased ning valime nende seast kõige metsikuma. Maailma kiireimad Ameerika mäed peaks asuma Abu Dhabis. „Formula Rossa” rööbassõidukid tuhisevad seal mööda keerdrööpaid kuni 240 km/h. Aga saab ka kiiremini! Oma rodeole kutsume võistlejad, mis saavutavad kuni 280 km/h. Näiteks nagu Audi TT RS, mis astub üles steroide täis viiesilindrilisega. Ka Honda Civic Type R sõidab kiiremini kui Abu Dhabis keerdkarussell: 310-hobujõulise turbomootoriga on võimalik kuni 270 km/h. Lisaks on testis veel: Ford Focus RS, Mercedes-Benz AMG A45, Volkswagen Golf R, Seat Leon Cupra, Subaru WRX STI ja Mini Countryman JCW.

* Auto kui investeering. Mõne auto hind on viimaste aastate jooksul teinud läbi uskumatu tõusu. Mõne kohta võib aga ennustada, et hinnad alles hakkavad tõusma. Veel kümmekonna aasta eest sai paljusid nüüd juba kalleid või väga kalleid autosid praeguses vääringus vaid tuhande või paari tuhande euro eest. Ennustamine on küll tänamatu töö, kuid panime toimetuses pead kokku, küsisime nõu ka pädevate tuttavate käest ning pakume välja kümme autot, mida on ehk just praegu viimane hetk soodsalt osta.

* KGB-Volga Eestis: eriline ja võimas. Mati Kuklase äsja renoveeritud ning musta numbri saanud ülimalt haruldast V-8-mootoriga „vana Volgat” iseloomustavad arvud 1, 6 ja 603 – neist „üks” tähendab, et tegu on parimas originaalkorras sellise autoga maailmas!

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus BMW M5: 600 hobujõudu ja nelikvedu
  • Proovisõit. Renault Captur: põhitrumbiks disain
  • Proovisõit. Elektritsikkel: kas 50 kilomeetrit on piisav?
  • Reisisari „Žiguliga Venemaal”: külaskäik GAZi tehasesse
  • Kasutatud auto. Pruugitud Peugeot 407 on soodne, aga töökindlusega kimpus
  • Lõuna-Eesti ralli reportaaž
  • Vormel 1 Belgia GP
  • Autoeksootika. DAF 750 (1962)

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.