Teisipäev, 18. juuni 2024
Sel sügisel avas Ford Ühendkuningriigis interneti-autokaubamaja. Muidu konservatiivsed britid tervitavad netist auto ostmise võimalust rõõmuga. Uue Fordi valimine ja koju veeretamine on tehtud imelihtsaks, ainus, mis autoostjal tuleb ära otsustada, on eelarve.

[socialpoll id=”2524747″]

Ford alustas septembris uute autode müüki Ühendkuningriigi veebipoes ja kavatseb teenust laiendada peagi ka mujale Euroopasse. Internetist ostlemine ei kaota võimalust autoga lähemat tutvust ja testisõitu teha ent võimaldab vahele jätta mitu tülikat etappi, mis muidu autoostuga kaasneksid.

Varasemalt on Ford uudseid automüügi meetodeid katsetanud Hiinas, kus tänavu kevadel sai püsti esimene autoautomaat – piisab äpi kaudu sobiva auto testisõiduks broneerimisest, edasine on juba masina hool.

KOLM ON KOHTU SEADUS

Ega kaks ilma kolmandata ei jää – Ford on oma suurimal turul Ühendkuningriigis netimüüki proovinud käima lükata kahel korral, 1999 ja 2010. Siis ei olnud turg veel nii suureks innovatsiooniks valmis. Nüüd aga küll, usub Ford.

“Olime 1999. aastal kõvasti ajast ees. Auto oli toona midagi sellist, mida netist tellida ei sobinud. Nüüd on autosid ostmas uus generatsioon, kes on selleks valmis,“ kinnitas Fordi kõneisik Automotive News´ile.

Y generatsioon ehk “lumehelbekesed”, kellest jutt käib, ostavad autot oluliselt muretumalt kui nende vanemad ja vanavanemad.

Auto on tarbeese, see võetakse mõneks aastaks kasutusse ja vahetatakse siis jälle uuema vastu. Neid võimalusi on Ford oma internetikaubamaja püsti pannes ka arvestanud.

Lisaks ei kipu ei Y ega ka Z generatsiooni inimesed eriti silmast-silma suhtlust harrastama. Kui võimalik, saab asjad aetud sõnumeerides ja piltkirju saates.

Ka seda on Ford netikaubamaja arendamisel arvestanud – kui inglise keelest aru ei saa, vaatad pilti, vajutad õiget nuppu, ja ikka saad autot osta!

LIHTNE NAGU ÜKSKORDÜKS

Netipoest auto tellimine on lihtne. Ostu finantseerimiseks saab kasutada UK populaarseima liisinguettevõtte teenust. Uus auto toimetatakse loomulikult ostjale koju ja soovi korral tegeleb Ford ka kliendi vana auto edasimüügiga.

Esimese asjana palub Ford aga tulevasel ostjal vaadata oma rahakoti raudade vahelt sisse ja otsustada ära, kui palju on ta valmis auto eest maksma. Edasi tuleb valida kuumakse suurus, omafinantseerigu osakaal ning liisinguperioodi pikkus.

Kui olemas on auto, mida uue vastu tahetakse vahetada, tuleb programmi sisestada auto registrinumber ning liisingfirma saab seda sissemakse puhul arvesse võtta ja teha oma pakkumise.

Järgmise sammuna kuvatakse kliendile pikk rivi autosid, mida ta endale oma raha eest lubada saaks. Samuti pakub programm põnevamaid valikuid puhuks, kui siiski selgub, et eelarvet saab na-atukene venitada.

Näiteks lööb Focuse kõrval lahti aken Mustangiga, mis on teadagi “kõigi naiste lemmik maailmas”. Ja kui juba, siis ehk tasuks kaaluda 5-liitrist V8 mootoriga isendit!? Kiusatus on sinu teine nimi, netikaubamaja!

Mudel(id) valitud, on aeg sobivaima isendi kokkuladumiseks. See on lõbus – pikast varustuse nimekirjast popi värvikuueni on kõik üksikasjad kasvõi sada korda ümbermõeldavad. Ja kalkulaator muudkui arvutab vastu vaidlemata… kui lõbus oleks koolis nõndaviisi matemaatikat õppida!

Kui klient soovib enne ostmist proovisõitu, saab seda kohalikus Fordi müügiesinduses teha. Sealjuures on läbi netikaubamaja tellitav testisõit tavapärasest “15-minutiga kaks ringi ümber maja ja müügimees ei jää vist küll kunagi vait” oluliselt pikem: auto saab võtta kuni 48 tunniks!

ford

OOTAME EESTISSE KA!

Suurbritannia turg moodustab kolmandiku Fordi müügist Euroopas, seetõttu sealt netimüügiga alustataksegi. Kui äri osutub edukaks, kavatsetakse seda laiendada ka mujale Euroopasse. Eelkõige on sihikul suured, Fordi jaoks tähtsad sihtturud.

Netimüügi prognoositavate mahtude kohta Ford infot ei andnud. Ent nagu teada, on Fordi positsioon Vanal Heal Inglismaal suurepärane – Fiesta on aasta(kümne)id püsinud automüügi edetabeli juhtpositsioonil ning väga hästi läheb ka Focusel. ST ja RS-versioonid on aga autogurmaanide maiuspala.

Eestisse Fordi netikaubamaja niipea ilmselt ei jõua. Kui aga avanevad esimese vasakpoolse rooliga autosid pakkuva online-müügiosakonna uksed, on vähemalt teoreetiline võimalus endale soovikohane auto kokku panna.

Nii üldiselt peaks aga lootma kohalikule diilerile, töö kiire ja korralik ning autode ooteaeg ikka sama pikk kui oleks netist tellides.

Muuseas, kes ikka tõesti ise kohale minna ei taha, siis müüjaga saab netis pika jutu maha pidada ja saata talle soovitud mudeli, varustuse, värvi, jm kohta täpse info.

[socialpoll id=”2524747″]

Materjalide põhjal: Lena Murd, Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN