Esmaspäev, 17. juuni 2024
Retro on moes, eriti elektrilisena! Linnas liiklemiseks mõeldud Honda Urban EV ideeauto on suur kummardus Jaapani autotootja rikkalikule disainipärandile. Kas ja millal auto tootmisse jõuab, ei ole veel teada.

Saksamaal, Frankfurdi autonäitusel domineerivad tavaliselt Euroopa (eriti korraldajamaa) autotootjate kõikvõimalike võimsate või luksuslike mudeliesitlused ning seda trendi justkui vastustades on Honda tulnud välja uue põneva ideeautoga, mis tõestab, et suur sisu võib ilmuda väikeses pakendis.

Ideeauto Urban EV Concept sarnaneb 1968. aastal välja tulnud legendaarsele kaheukselisele Honda N600-le, aga samahästi võib selles näha ka viiteid [wiki base=”EN”]Honda Civic[/wiki]u esimesele põlvkonnale. Seekord on sarnasus vaataja silmades – fakt, et retro ruulib ja lööb nunnumeetri klirinal katki, sest tänases ühetaolisuses kõnetab eriline elektriauto paljusid.

Urban EV Concept, puhaste joontega kompaktne linnaauto on Jaapani autotootja uusim ideeprojekt. Nagu nimi viitab, on tegemist täiselektrilise sõidukiga, millel on mitmeid nutikaid omadusi. Nagu välimus viitab, on tegu tõelise ahvatlusega kõigile, kes toredast disainist lugu pidada mõistavad.

Ideeauto on ehitatud täiesti uuele platvormile ning varustatud kerge ja kompaktse akupakiga. Esialgu ei avalda tootja täpsemaid andmeid ei jõuülekande, sõiduraadiuse ega laadimisstandardite kohta.

Urban EV Concept on 100 mm lühem kui Honda Jazz. See väikeautost väiksem särtsakas luukpära on vaid napilt neli meetrit pikk, mis tähendab, et ruumikitsikuses peaks sõiduk olema vägagi manööverdatav.

Meeldivalt lakooniliseks disainituna näeb elektriline ideeauto välja nagu moodne versioon hõrgult retrost N600st või Civicu esimesest generatsioonist aastakümnete tagant. Ent traditsiooni murdes on sel ninal valgustatud Honda logo, mis on brändi elektrisõidukite uus iseloomulik joon.

Ka esitulede vahel on näha valgustatud ekraani. See võib anda märku aku laetuse tasemest või isegi kuvada teistele juhtidele mõeldud sõnumeid, olgu need siis sõbraliku loomuga või mitte… Aga seda, milleks ekraan päriselt mõeldud on, me veel ei tea,  auto on alles ideefaasis.

Autos sees on ruumi neljale inimesele, kes pannakse istuma kahele pikale pinkistmele – retro eks ole! Armatuurlaual on hiiglasuur infoekraan, uksepaneelidel väiksemad leed-ekraanid, millele kuvatakse video otse välipeeglite vaateväljast.

Abistava käe ulatab juhile tulevikus Honda Automated Network Assistant (kutsume teda lühidalt HANAks), digitaalne abiline nagu Siri või Cortana. See suudab tundma õppida omaniku harjumusi ja isegi tunda ära tema emotsioone, mis kõlab mõnevõrra jubedalt.

Digiassistendi ülesanne on tulevikus olla juhile abiks nii sõitmisel kui ka autojagamisel. On selge, et linnaliikluses on elektriauto efektiivne üksnes siis, kui see liigub.

Armas ja retro ideeauto ei ole mingi helesinine unenägu, Urban EV Concept annab aimu Honda tootedisaini lähitulevikust ja tehnoloogiast, mille Euroopa turule tulek on kavandatud aastasse 2019.

Vähem kui kahe aasta pärast saame näha, kuhu on välja viinud Jaapani autotootja lähimineviku otsused, anda rohkem sõna inseneridele ja võtta kasutusele uudsed tootmisliinid. Ja loodame, et siis tuleb ka elektriauto, mis on vähemalt sama retro kui Frankfurdis nähtud ideesõiduk.

Allikas ja meedia: Honda

KOMMENTEERI SIIN