Teisipäev, 28. mai 2024
Humoorikas ja kivistunud klišeesid murdev 2018. aasta New York City taksojuhtide kalender on ilmunud. Kalendri müügist saadud tulust osa läheb võrdsete õiguste ja vähekindlustatud perede laste hariduse toetamiseks.

NYC taksojuhtide kalender on saanud toredaks traditsiooniks ning alati on sellel edasi anda oma sõnum. Tänavu on see vormistatud traditsioonilise pin-up “seksikalt poseeritud” – kalendrina, kus kaunitaride asemel võtavad poose tosinkond hea huumorisoonega taksojuhti.

nyc taksojuhid

KOLLEKTSIONÄÄRIDE AHVATLUS

Kalendri tiraaž müüdi läbi loetud tundidega ning sellele on tehtud mitu lisatrükki. NYC taksojuhtie algatus on pälvinud kollektsionääride tähelpanu, sest ehkki pilte saanuks kindlasti veelgi ägedamalt vormistada, on idee väärt toetamist.

The 2018 NYC Taxi Drivers Calendar on kahtlemata eripärane kingitus, mida interneti lehe kaudu ka Eestisse tellida saab. Seda võiks aga suhteliselt kiiresti teha, sest kalendri kohale jõudmise tähtaeg võib olla ka paar nädalat. Kalendri hind on umbes 12 eurot.

Lisaks kalendrile saab tellida ka telefonikaane, kus kalendri kaanepoiss Alex isukalt lollipoppi järab ning “Las Tommy hoiab sind kuumana” -fliisteki või torti limpsiva Hassaniga poekoti. On see siis nüüd mehi objektistav ahnitsemine või hoopiski heategevus – teades, et osa su rahast läheb hariduse ja mitmekesisuse toetuseks?!

This slideshow requires JavaScript.

HEATEGEVUS ENNEKÕIKE

NYC taksojuhtide kalendris, mille autorid on Shannon ja Philip Kirkman, on seitsmest eri riigist pärit taksojuhid, kes itsitades võtavad traditsioonilisi kaunitari-poose. Kaanepoiss Alex lutsib näiteks kapotikaanel hiiglasuurt pulgakommi. Nipa aga näitab musklit, vedades enda järel poolt linna.

Taksojuhid ei poseeri vaid oma lõbuks. Iga kalendri müügilt läheb osa University Settlement’i, New York’is asuva Ameerika vanima linnasisese kogukonnamaja (1886), toetuseks.

University Settlement’i keskus pakub igal aastal enam kui 30 000 immigrandile, töötajale ja perekonnale põhiteenuseid nagu kvaliteetne haridus, majutus, vaba aja veetmise võimalused ja terviseteenuseid ning kirjaoskuse programmid.

Selle aasta kalender on Kirkmans’ide viies väljaanne ja selle üks eesmärke on muuta värvikas, mitmekesine ja paljurahvuseline seltskond, kes New York’is taksot sõidavad, nähtavamaks.

“Me nõuame tähelepanu, seksika mehe elu on nii raske!” või “Tugevad naised nagu Nipa on moes”  või “Armastab- ei armasta, aga ma panen igal juhul karikakra ninna”  – no päriselt, te ei võta selliseid pilte ju ometi tõsiselt?!

Aga vaimukas taksojuhtide kollektiiv aasta aega seina kaunistamas – see on lahe mõte!  Koos meie motonaiste kalendriga moodustab see justkui ideaalse duo, mis kõlava häälega Telliskivi Loomelinnaku juhtide käest küsib: “Noh, mis teie seisukoht siis ikkagi on?” Täna sai täpselt nädal ametliku vastuse ootamist…

Vaata ka Suure Õuna tasksojuhtide Instagrami

Allikas: NYC taksojuhtide kalender. Tõlge: Kadi Rünkla

KOMMENTEERI SIIN