Reede, 21. juuni 2024
6. detsembril täitub Soomel 100 aastat iseseisvust. Soomlaste töökuse auks kõlab sel puhul maailmas esmakordselt metsamasinate tundlikul mootoriurinal Jean Sibeliuse  pidulik Finlandia – hümn. Harvesteride ja suurte traktorite esituses kõlav lugu puudutab sügavalt ja toob pisara silma.

Neste, Ponsse ja Soome töötukassa ühendasid jõud, et ülistada soomlaste töökust ja isamaa armastust, esitades Sibeliuse kuulsat, hümni staatusse tõusnud sünget ja pidulikku sümfoonilist poeemi “Finlandia” rasketel metsatöömasinatel.

Arranžeering, Finlandia by Forest Machines – a Tribute to Finnish Work, on loodud keset kõige metsikumaid Savo laasi, kasutades musitseerimisel vaid masinate töötamise hääli. “Finlandia” on osa suuremast kampaaniast, mis pöörab ühtlasi tähelepanu seadusemuudatusele, mis lubab kodu ja töö vahemaaks isegi kuni 80 kilomeetrit.

“Hümn on osa meie kampaaniast, millega tahame toetada soomlaste töökust. Annetame kütust kõigile töötutele, kes peavad tööd otsides tegema proovipäevi või käima kaugel tööintervjuudel,” ütleb Mika Hyötyläinen Neste turundusjuht.

“Miks see on oluline? Sest uuest aastast alates jõustub seadusemuudatus, mis kohustab töötajat sõitma kuni 80 kilomeetri kaugusele töökohale.”

VAATA VIDEOT, NII AITAD ANNETADA!

Käivitunud kampaania puhul on eriti oluline vaadata lisatud videot – iga vaatamiskord aitab kaasa heategevusele, korrutades Neste annetatavat summat kuni 20 000 euroni. Töötukassa on Neste ja Ponsse ametlik koostööpartner, annetatud raha antakse üle 2018. aasta jaanuaris.

ENNENÄGEMATU SÜMFOONIA

Video valmimisele aitas kaasa No-Office produktsioonifirma ning meedias levitavad uudist Kurio ja Miltton agentuurid. Selleks, et selline video üldse sündida saaks, oli vaja salvestada rohkem kui 300 videoklippi ja ligi 1000 audiokatkendit.

Kogu töö tegid ära kolm suurt metsatöömasinat, mille “soontes” voolas Neste õli ja biolisandiga diiselkütus. Metsamasinaid juhtisid Hannu Liikanen, Tarmo Juntunen ja masinaseadja Janne Oldenburg.

Finlandia on Jean Sibeliuse sümfooniline poeem, mis on ühtlasi helilooja tuntumaid teoseid. Poeemi esimene versioon valmis 1899. aastal ja ümbertöötatud versioon 1900. aastal.

Teose algne pealkiri oli Suomi Herää (‘Soome ärkab’). Finlandiale kirjutas sõnad Eino Leino ning hiljem Veikko Antero Koskenniemi ja Wäinö Sola. 1967 valiti Finlandia Biafra riigihümniks.

Allikas: Neste

KOMMENTEERI SIIN