Teisipäev, 18. juuni 2024
Pariisi autonäitus on ajakirjanikele avatud. Prantsuse lõvi ehk Peugeot annab jõulise avalöögi ja esitleb täna isejuhtivat elektrilist ideeautot e-LEGEND CONCEPT, uusi laetavaid hübriidmootoreid ning uut 508 SW universaali. Jagame teiega mõnd otsepilti näituselt.
Uus Peugeot 508 SW – uljas universaal

Peugeot 508 on tulnud, et konkurendid piinlikkust tundes uksest välja saata – uus kupeesedaan on kõrge ambitsiooniga ega sihigi Passati kohta vaid pistab julgelt rinda Baierimaa kõvade poistega.

Täna saab maailm esmakordselt lähemalt näha aga 508 universaalkerega versiooni, mis jõuab Eestis müüki järgmise aasta alguses.

Uue auto disainimisel on võetud eeskujuks „shooting brake“ kerekuju, kus on ühendatud tippklassi mugavus, universaali ruumikus ning kupee sportlikkus koos kõrgklassi kvaliteedi ja tehnoloogiliste lahendustega.

Uuel mudelil on suurepärane juhitavus ja vedrustus ning see on varustatud viimase põlvkonna juhikohaga i-Cockpit®. 508 universaal näeb välja nagu väga ilus… universaal ning tõenäoliselt on Eestis sel tulevikus hulk tänulikke kasutajaid.

This slideshow requires JavaScript.

Peugeot e-LEGEND CONCEPT – 100% isejuhtiv elektriauto

4,65 meetri pikkune e-LEGEND CONCEPT näitab ettevõtte nägemust täielikult elektrilisest, juhi soovidega kohaldatavast ja võrku ühendatud isejuhtivast sõidukist.

Ideeauto disain pakub omapoolse tõlgenduse 504 Coupé stiilist: kerge, sportlik ja sensuaalne siluett ning tahapoole kaardus salong suurte klaasosadega.

Esimesed ja tagumised tuled meenutavad kolme lõviküünist Peugeot logolt. Juht saab valida nelja sõidurežiimi vahel, millest kaks on isejuhtivad ning kaks manuaalsed.

FOCAL® helisüsteem ja 49-tolline reisijate suunas kaarduv ekraan võimaldavad sõitjatel vaadata filme, muud meediasisu või isegi teepilti olenevalt valitud sõidurežiimist. Sisekujunduses on kasutatud sooja velvetit ja puitu, et tasakaalustada tormamist digitaalse tuleviku suunas.

Peugeot uued laetavad hübriidmootorid

Peugeot esitleb Pariisis uusi laetavaid (plug-in) hübriidmootoreid, millest nelikveoline HYBRID4 on mõeldud linnamaasturile Peugeot 3008 ning esiveoline HYBRID kupee-sedaanile Peugeot 508 ja universaalkerega 508 SW’le. Uute hübriidmootoritega autosid saab Eestis osta alates järgmise aasta 4. kvartalist.

Peugeot uued pistikhübriidid parandavad sõidukogemust tänu elektriajami nullheitmetele (ZEV), nelikveolise HYBRID4 tõhususele, sportrežiimi jõulisusele ja hübriidrežiimi mitmekülgsusele.

Vastavalt sellele, kas sõidetakse maanteel, linnas või maastikul, saab valida esi- või nelikveolise veoskeemi, 225- või 300-hobujõulise mootori ning kupee-sedaani, universaali või linnamaasturi vahel.

Ja veel uudiseid

Taas saab näha uut lõvi! Peugeot brändi uus saadik on lõvi, mis on 12,5 meetrit pikk ja 4,8 meetrit kõrge, uhkelt läikiv ja lakka lehvitav kuju. Peugeot disainilaboris loodud skulptuur tähistab Peugeot embleemi 160. sünnipäeva.

Kaks uut mudelit, mida oleme juba näinud Genfis ja millega kiiremad huvilised on saanud teha ka paar prooviringi.

Uus Peugeot 508 on julge välimuse ja jõulise iseloomuga radikaalne kupee-sedaan, mis ei tee kompromisse disainis ning pakub oma segmendis parimat võimalikku tipptehnoloogiat.

Uus Peugeot Rifter on vastupidav ja eristuv mahtuniversaal, mis on igapäevaseks kasutamiseks paraja suurusega. Rifter 4×4 CONCEPT pakub tänu nelikveole veelgi kindlamat sõitu.

Pariisi näitusel demonstreerib Prantsuse lõvi ka oma populaarseid mudeleid – väljas on Peugeot 2008, 3008 ja 5008 linnamaasturid ning Peugeot 108, 208 ja 308 väikesõidukid.

Maiuspala autospordihulludele! Sébastien Loebi Peugeot 208 WRX. Peugeot Sporti insenerid on välja töötanud uusima 208 WRX auto FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel osalemiseks.

Uuendused on kasvatanud mootori võimsust ligikaudu 560 hobujõuni ning see off-road’i emalõvi on veelgi kergem ja kiirem, kuid samas kergesti juhitav, tundliku raami ja suurema pöördemomendiga. Peugeot Total rallikrossi tiimi kolm sõitjat kohtuvad 5. oktoobril Pariisis motospordi fännidega.

Peugeot Design Lab näitab kaheksat roostevabast terasest tööriista, mis on loodud tööriistatootjale Peugeot Outillage (ketassaag, tikksaag, lihvimismasin jne).

Elustiilitoodetest avalikustatakse uue Peugeot 508 ja GT kotid, küünisemärkidega rõivad, soola- ja pipratopsid jne, mida kõike saab osta e-poest aadressil http://boutique.peugeot.com

Peugeot Cycles esitleb nelja uut elektriratast. Juba turuletoodud LEGEND eLC01 on nii kaasaegse kui ka retrodisainiga linnaratas.

Esmakordselt esitletakse akudega varustatud kolme Powertube ratast, millest kaks on maastiku- ja üks maanteeratas. Samuti on Pariisis väljas juba müüdav eM02 Powertube mägiratas.

Esitletakse ka lahendusi “viimase kilomeetri” läbimiseks: kokkuklapitav eF01 elektriratas ja e-Kick elektriroller, mis on välja arendatud koos MICROga.

Peugeot Motocycles teeb revolutsiooni GT and kompakt-GT segmentides, esitledes esmakordselt uut “Urban GT” rollerit.

Igapäevaseks linnas liiklemiseks mõeldud rolleril on Peugeot DNAga kooskõlas olev esteetika, näiteks tuled on inspireeritud uuest Peugeot 508-st.

Allikas ja pildid: maaletooja 

KOMMENTEERI SIIN