Pühapäev, 19. mai 2024
Toyota on 2018. aasta Pariisi autonäitusel väljas kolme eri ekspositsiooniga: näidatakse uusi iselaadivaid hübriide, tutvustatakse autospordialaseid saavutusi ning vaadatakse tulevikku, kus autoga saavad liikuma kõik inimesed. Üks magus uudis jääb aga tuleviku tarbeks endiselt katte alla peitu.

Jaapani mainekaim autotootja on üha enam mõtetega tulevikus: lisaks keskkonnasäästlikele jõuallikatele ning pilkupüüdvatele uudismudelitele arendab Toyota transpordilahendusi, mis peaksid olema kättesaadavad kõigile inimestele east või ka füüsilisest võimekusest sõltumata.

Alates 4. oktoobrist on Pariisi autonäitus avatud nädala jagu kõigile huvilistele. Toyota väljapanekut saab näha neljandas hallis, pressikonverentsi materjalid on internetis kättesaadavad aga igal ajal ja igas kohas.

This slideshow requires JavaScript.

LIIKUMISVABADUS KÕIGILE

Toyota programm Start Your Impossible, mida esmakordselt maailmale aasta tagasi tutvustati, teeb tulevikus võimalikuks ka puuetega inimeste liikumisvabaduse, kasutades selleks isejuhtivaid intelligentseid sõidukeid ning moodsaid jagamisteenuseid.

Pariis, mis on üha enam tähelepanu pälvinud keskkonnasõbralikke transpordivõimalusi soosiva linnana – olgu selleks siis vesiniktaksod või Taxify tõuksid või päikeseenergial töötavad laadimisjaamad – tervitab Toyota programmi innukalt.

Tõenäoliselt hakkavad just Pariisis pilootprojekti raames liikuma ka jaapanlaste tehnika viimase sõna järgi valminud “liikumisvabadus kõigile” – nutikad robotsõidukid.

PRESSIKONVERENTS KÕIGILE

Ent tulevikku vaatamisest on vähe kasu, kui häid ideid kohe ellu ei rakendata. Kuna Pariisi autonäitus on osale maailmast siiski kauge kohale tulla, tegi Toyota oma pressikonverentsi ning esitlused mugavalt üle interneti kõigile kättesaadavaks.

Tavapärast “rääkivate peade” juttu ei olnudki, selle asemel toimus digipressikas, mida saab igal ajal järele vaadata. Esitlus algas Toyota Motor Europe’i presidendi ja tegevjuhi dr Johan van Zyl’i lühikese tervitusega.

Sellele järgnes interaktiivne moodul näitusel olevate autode kohta ning asjakohane uudiste edastamine. Kogu ülevaate toimunust saab alamlehel

Konverentsi materjalid on videovormingus leitavad tootja YouTube’i kanalilt ning mikrosaidilt. Otselink siin. Olgu juba etteruttavalt öeldud, et uus Supra esines Pariisis ikka veel kamuflaažis ent selle kohta leiab pressisaidilt siiski väikese loo.

This slideshow requires JavaScript.

UUED HÜBRIIDMUDELID

Toyota esmaesitles Pariisis tuttuut Camryt, Corolla Touring Sportsi ning uut RAV4 linnamaasturit, ka oli väljas Yarise hübriid. Lisaks on väljas põhjalik ülevaade TNGA veermikuarhitektuurist, millel põhinevad kõik tootja uudismudelid.

Uus veermikuarhitektuur (TNGA) on uute toodete ja jõuseadmete aluseks. TNGA pole lihtsalt platvorm, vaid ka insenerilahenduste ja disaini filosoofia. TNGA suurim pluss on võimalus ehitada nauditavalt sõidetavaid ja ilusaid autosid. Seda, et uued Toyotad rabavad oma suurepärase välimusega ning väga heade sõiduomadustega, ei vaidlusta tänapäeval ilmselt mitte keegi.

Esimest korda näeb Pariisis uut Corolla Touring Sportsi, mis lisandub selle luukpärast nõbule. Tänu uuele TNGA-C platvormile on uus Corolla silmapaitavalt ilus ning selle jõuallikate valikus on 2 hübriidajamit: 1,8-liitrine ja 2-liitrine iselaadiv hübriid.

Samuti on Pariisi autonäitusel väljas TNGA-K platvormi ja uue 2,5-liitrise iselaadiva hübriidjõuseadmega RAV4.

Pärast 14-aastast eemalolekut naaseb Toyota lipulaev Camry Lääne-Euroopasse täiesti uue mudelina, mis on samuti rajatud TNGA-K platvormile ja saanud uue 2,5-liitrise iselaadiva hübriidjõuseadme.

20 aastat tagasi astus Yaris Pariisi autonäitusel esimest korda avalikkuse ette. Selle aastapäeva tähistamiseks on saadaval eriline Y20 versioon, millel on samasugune silmapaistev kuldkollane kerevärv nagu originaalautol aastast 1998, kuid seekord on see saadaval kahevärvilisena, mille juurde kuuluvad moodne tumehall katus ja muud tumehallid elemendid.

Lisaks autodele näitab Jaapani autotootja ka oma uusimat ohutustehnoloogiat Toyota Safety Sense, mis on varustatud uute funktsioonide ja lahendustega. Tehnoloogia on lisatud uuele Corollale ja RAV4-le.

This slideshow requires JavaScript.

SPORTI JA TORTI

Näituse teine Yarise eriversioon tähistab Toyota GAZOO Racingu edukat rallihooaega GR Sporti versiooniga. Toyota GAZOO Racingu alal näidatakse 2018. aasta Le Mansi võitjat TS050 Hybrid LMP1 koos Le Mansi ihaldatud karikaga.

Eksklusiivsest sportlikust luukpärast Yaris GRMN inspireeritud uus Yaris GR SPORT toob Jaapani tootja superminide seeriasse veelgi rohkem sportlikku sõidurõõmu. Uus mudel jõuab müüki 2019. aastal ja seda tutvustatakse esimest korda Pariisi autonäitusel. Sellest saab esimene varustustasemega GR SPORT sõiduk, mis tuleb Euroopa turule.

Varustustaseme GR SPORT tutvustamine on järjekordne näide sellest, kuidas TOYOTA GAZOO Racingu rahvusvahelise motospordi edu aitab luua põnevaid GR-märki kandvaid uue põlvkonna sõiduautosid.

Jaapani suurima autotootja naasmine autoralli maailmameistrivõistlustele 2017. aastal viis jõudlusele keskendunud Yaris GRMNi väljatöötamiseni. See sai väga sooja vastuvõtu osaliseks ja kõik 400 näidist müüdi juba enne, kui auto jõudis müügisaali.

Uus GR SPORT asetab GAZOO Racingu sportliku mõju Yarise seeria keskmesse, pakkudes tõeliselt lõbusat ja võimsat sõiduelamust ning sportlikku stiili.

GRMNist inspireeritud muudatused on peamiselt keskendunud vedrustusele, andes autole tundliku ja täpse juhitavuse. Sellel on Sachsi sportamortisaatorid, mis sarnanevad GRMNi amortisaatoritega, ja täismaterjalist (mitte õõnes) põikstabilisaator, mis suurendab jäikust.

Autol on ka sportlikum hoiak tänu kliirensile, mis on 11 mm madalam kui standardsel Yarisel, lisaks on vahet rataste ja kere vahel vähendatud 18 mm võrra.

17-tollised mustad valuveljed on saadaval ainult varustustasemel GR SPORT, kuid neile on paigaldatud samad Bridgestone Potenza RE50 205/45R17 rehvid, mis on mudelil GRMN.Hoolika töö tulemusena ei suurenenud ka auto mass. GR SPORT on ainult 5-ukseline ja saadaval Yarise standardse 1,5-liitrise hübriid- elektrilise ajamiga.

Pildid: Liisi Kõivumägi

KOMMENTEERI SIIN