Esmaspäev, 27. mai 2024
Tšehhimaa uhkus, autotootja Škoda tutvustab end tänavusel Pariisi autonäitusel nii kiirest ja vihasest kui ka keskkonnahoidlikust küljest: põnevil publik tungleb nii Kodiaq RS-i kui ka Vision RS ideeauto ümber. Lisaks sellele näitavad tšehhid uudseid mobiilsuslahendusi.

Tšehhi autotootja Škoda on leidnud tee eurooplaste südamesse. Pariisi autonäitusel kuuleb tihti, et Škoda on uus Volkswagen ent mõnes osas isegi etem kui sakslaste tuntuim automark ise – tšehhid ei tee allahindlust ei kvaliteedis ega ka innovatsioonis vaid on võtnud selge suuna vallutada maailm inimsõbralike ja moodsate ent taskukohaste autodega.

Volkswagen seekord ise Pariisi näitusele välja ei tulnud, see-eest kogu ülejäänud VAG – Škoda, Seat, Porsche – on kõik uhkelt esindatud ning tasapisi nende tähtsamaid uudismudeleid ka lugejatele tutvustame.

Ent just tšehhid, tundub, on Prantsusmaal täispanga peal väljas – nii uhkeid esitlusi ja tegelikult ka vingeid ja kohe-kohe müügile jõudvaid uudismudeleid ei näinud me ju isegi Genfis.

VISION RS

Škoda VISION RS kontseptsõiduk väljendab nii sportlike RS mudelite kui ka kompaktklassi tulevikku. VISION RS ühendab uue väljendusliku disainistiili ja keskkonnahoidlikkuse, kasutades taastöödeldud süsinikkiudu ja veganmaterjale.

Sõitjateruumis annavad tooni nii autospordist tuttavad kõrgtehnoloogilised süsinikmaterjalid kui ka viimistletud kristallklaasist elemendid, mis on valgustatud ja animeeritud. Autol on loomulikult elektriajam, mis hoolitseb dünaamiliste sõiduomaduste ja säästlikkuse eest.

KODIAQ RS

KODIAQ RS, ülipopulaarse Škoda suure linnamaasturi sportversioon on veel enne Pariisi näitusele jõudmist tõestanud oma erakordset võimekust, püstitades 7-kohaliste SUV-de rajarekordi Nürburgringi Nordschleifel ajaga 9 minutit 29.84 sekundit.

Škoda KODIAQ RS on esimene maastur RS mudelirivis, peagi jõuab see ka masstoootmisse. Uue KODIAQ RS “kähkumaasturi” jõuallikaks on 176kW (240 hj) diiselmootor, mis on läbi aegade kõige võimsam diisel Škoda ajaloos.

KODIAQ RS disainis on loomulikult kasutatud autotootja RS-seeria kujunduskeelt: autole annavad kurjema ja kiirema ilme uued jõulise joonega põrkerauad, täis-leedtuled, läikivmustad aknaraamid, küljepeeglid ja radiaatorivõre.

Põhivarustuses on sel ägeda väljanägemisega ja suurepärase sooritusega maasturil nelikvedu, adaptiivne dünaamiline veermikukontrollisüsteem DCC ja progressiivne roolisüsteem.

KODIAQ RS on ühtlasi esimene Škoda mudel, mille põhivarustuses on 20-tollised valuveljed ja uus Dynamic Sound Boost helisüsteem. Kabiinis on sportautole iseloomulikult perforeeritud Alcantara-kattega sportistmed ja virtuaalne kokpit.

Loe siit Kodiaq RS-i kohta lisaks

KAROQ SCOUT JA SPORTLINE

Škoda KAROQ SCOUT on seiklejahingega uus maastikuvõimeline mudeliversioon, mille põhivarustuses on nelikvedu.

Hõbedatooni plastelemendid pakuvad elegantsele kerele kaitset nii linnas kui ka karmimatel teedel, kroomitud liistud ilmestavad esivõret ja küljeaknaid. Jõulise joonega rattakaared harmoneeruvad nii baasvarustuse 18-tolliste kui ka lisavarustuse 19-tolliste valuvelgedega.

Sõitjateruumi kujunduses on kasutatud läikivmusti Piano Black elemente ja puidumustriga iluliiste, uued istmekatted on kaunistatud kontrasttoonis tikandiga.

Seiklejahingega maasturi mootorivalikus on kaks diiselmootorit võimsusega 110 kW (150 hj) ja 140 kW (190 hj) ning 1.5l TSI bensiinimootor (110 kW / 150 hj).

KAROQ SPORTLINE on sportlikum variant populaarsest kompaktmaasturist, millel on esmakordselt ka 2.0 TSI bensiinimootor võimsusega 140 kW / 190 hj.

SPORTLINE’i disain on rafineeritum ja selle dünaamilist olemust väljendavad ohtralt kasutatud musta värvi elemendid. Sportistmed on kaetud innovatiivse musta tekstiiliga ja kaunistatud kontrastses hõbedases toonis tikandiga.

Škoda KAROQ SPORTLINE on saadaval nii esisilla- kui ka nelikveolisena. Valikus on kaks bensiini- ja kaks diiselmootorit, võimsusega 110 kW (150 hj) ja 140 kW (190 hj).

ŠKODA OCTAVIA G-TEC

Škoda OCTAVIA G-TEC on varustatud uue ja võimsama 1.5l TSI mootoriga (96 kW / 130 hj). Surumaagaasi (CNG) kasutamine võimaldab vähendada CO2 heitmeid ligemale 25 protsenti, võrreldes bensiiniga.

Lisaks on märgatavalt väiksem ka lämmastikoksiidi (NOx) heitmetase ja tahmaosakesi ei teki üldse. OCTAVIA G-TEC on saadaval ainult COMBI versioonis, varustustasemetel Active, Ambition ja Style.

See on vastavuses kõige karmimate EU6d-TEMP heitmenõuetega. Ainult gaasiküttel suudab see läbida 480 km. Selle kolme CNG paagi kogumahtuvus on 17.7 kg. Seal, kus puudub surumaagaasitanklate taristu, tagab muretu sõidu 11.8-liitrine bensiinipaak.

INNOVATIIVSED MOBIILSUSTEENUSED

Škoda Connect nutirakendus annab autoomanikule infot tema sõiduki kohta. Nüüd saab seda teha ka Amazoni nutiabilise Alexaga vesteldes – nii võib mugavalt kodus olles uurida, kas auto uksed said ikka lukku ja aknad kinni, kui palju paagis kütust on või kuhu auto üldse pargitud sai.

Škoda Connect Alexa teenuseid saab kasutada inglise, saksa ja prantsuse keeles, lisandumas on hispaania keel. Olemas on ka integreerimisvõimalus nutikodu lahendustega, nii saab kontrollida sõidus olles, kas kodus jäid äkki tuled põlema või kas aknad on kinni.

Alexa puhul tasub siiski meeles pidada, et ta on üsna tujukas – kui temalt liiga palju küsida, siis pruugib ta auto omaniku uuesti autokooli saata ning üldiselt ei meeldi tehisintellektile ka roolimobiilikud, kihutajad ja liikluses lugupidamatud tegelased. Aga kellele meeldikski!?

… ja kellel nüüd neist suurtest uudistest villand sai, vaatab alljärgnevat koduvideot nunnukast punasest Fabiast – küll see on tšehhidel üks hästi õnnestunud, ajatu välimusega auto!

Materjalide põhjal: Lena Murd. Meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN