Reede, 14. juuni 2024
Uue Peugeot 508 jätab “reha” vahele ja tuleb võimsa varustusega
Baasvarustuses 508 maksab 27 700 eurot, hinnas on kõik vajalik
Universaal tuleb müügile talvel, sedaani saab peagi eeltellida

Kevadisel Genfi autonäitusel esmaesitletud uue põlvkonna Peugeot 508 on selle autoaasta üks oodatumaid uustulnukaid.

Juunis tegi mugavast ent üsna tavapärase välimusega pereautost sportlikuks kupeesedaaniks kehastunud 508 eksklusiivse tutvustusringi Baltimaades ning tõi kaasa uudiseid, mida ükski konkurent tõenäoliselt kuulda ei taha.

SÄÄSTUVARIANTI EI TULEGI

Põhjusi pea kurvalt ärapööramiseks on mitu – esiteks suurepärane, klassikute vääriline disain, teiseks sõiduomadused, kolmandaks kvaliteet ning neljandaks hind ja baasvarustuse tase, mis teeb au noobelsegmendiski.

Peugeot sihib oma lipulaevaga ilmselgelt noobelsegmenti, sest peamine konkurent kõikjal Euroopas – VW Passat – jääb olenemata püüdlustest, seekord kaugele seljataha.

“Passat, paki asjad,” on üsna asjakohane hüüatus, sest kui esmane emotsioon on lahtunud, jääb ostjale näpu vahele üksnes hinnasilt. Ja kuninglik lõvi teab, mida sellele sildile kirjutada tuleb.

Peugeot 508 alghind 27 700 eurot ei tundugi ehk üleliia odav kuniks läbi pole loetud varustuse nimekirja. 180 hj jõuallikas, uus 8-käiguline automaatkast, kohanduv püsikiirushoidik, korralik kahetsooniline kliimaseade, detailideni läbinämmutatud juhikeskne kokpit, …

Vabandust, mis praegu loetlemata jäi!? Paljugi. Ühesõnaga. 508 astub uksest väärikalt ja annab kohe kaasa selle, mida kasutajal kõige rohkem päriselus vaja läheb. 27 700 eurot. Fleet autod said just praegu täiesti uue tähenduse.

Siiski-siiski, miks just Volkswagen Passat asjad pakkima peaks? Aga sellepärast, et tagant trügivad peale oluliselt ägedamas varustuses, enamasti ka parema välimusega ning palju odavama hinnaga kvaliteetautod.

VW mis juba mõnda aega tegeleb kõige muu kui identiteedikriisist väljatulemisega kaotab järjest positsioone, ennekõike oma sõsarmarkidele Škodale (Superb) ja Audile (A6). Ligidal on allajäämine ka Toyotale (Avensis) ning Kiale (Optima). Uskumatu seegi, et Volvo on VW kandadel. Ja nüüd tuleb Peugeot 508…

Automaailmas pole praegu vist teist nii heitlevat märki kui VW. Tõsi, rahvas hindab seda ikka kõrgelt, aga kui ostmiseks läheb, vaatab pigem mujale. Igavus ei ole enam hinnas, Škoda on uus Volkswagen ning kõik ülejäänud margid on igal juhul põnevamad.

Ja siis tulevad prantslased oma lõviga ja keeravad omakorda nuga haavas. 27 700 eurot sellise auto eest, mille tegijate nimed kirjutatakse tulevikus tõenäoliselt Pininfarina 406 Coupé kõrvale – ise ka usute või!?

Jah, usuvad. Meedias on Peugeot 508 juba tituleeritud uueks klassikuks, aasta autoks, fenomeniks ja disainiimeks. Eestis oleme tagasihoidlikumad; mis siin ikka suuri sõnu teha, ootame tegusid. Esimesed eeltellimisnädalad peavad tooma selguse, kas kaunite sedaanide uus tulemine saab tõeks.

SÜNDINUD PÄRIS MAAILMA

Uue generatsiooni Peugeot 508 on sisuliselt otsast peale uuesti sündinud: 4-ukselisest sedaanist on saanud pilkupüüdev 5-ukseline kupee-sedaan.

Uue mudeli puhul alustatigi algusest, sealt, kus auto kasutajad said öelda, mida nad ühelt healt keskklassi sõidukilt ootavad. Sama trikki on teinud näiteks ka Ford oma kaheksanda põlvkonna Fiestaga ja võitnud – väikeautode segmendis pole Fiestale vastast.

Peugeot 508 teise generatsiooni (see on mööndustega teine, sest on allikaid, mis loevad 2014. aasta facelift’i omaette põlvkonnaks, saa siis aru!) märksõnadeks on kompromissitus, kvaliteet, tehnoloogilised uuendused ja sõidurõõm.

Peugeot’ peadisainer julges Genfis vaikselt poetada, et 508 võiks olla “vähemalt sama hea kui BMW, aga päriselt veelgi parem.” Ehk siis – prantslased on vägevalt tööd teinud selle nimel, et lipulaev oleks ka tõsiselt oma nime väärt.

“REHA” EI TULEGI

“Reha” ehk plankvarianti ehk “neli ratast ja rool hinnas, mis te veel tahate!?” ei tulegi! Peugeot 508 Fastback ja selle universaalversioon tulevad müügile alates Active varustustasemest.

Selles versioonis autol tuksub kapoti all segmendi võimsaim 180 hj PureTech bensiinimootor ja uue põlvkonna 8-käigulise automaatkäigukast. Käsikast on eritellimisel. Ja seesama Active maksabki alates 27 700 eurost.

Uus Peugeot 508 tuleb müügile 2 erineva PureTech turbo-bensiinimootoriga (180 ja 225 hj) ning 3 erineva BlueHDi diiselmootoriga – 130hj, 160hj ja 180hj.

Keskmise kütusekulu näidud algavad 3,7 liitrist 100km kohta ning CO2 emissioonid alates 123 g/km bensiini ja ainult 98 g/km diisli puhul.

Hästi varustatud Active versiooni varustusse kuulub muuhulgas:

kõrgresolutsiooniga 12,3“ digitaalekraaniga näidikuteplokk
8“ puuteekraaniga raadio, Bluetooth, Apple CarPlay ja Android Auto
automaatne kahetsooniline kliimaseade

Visibility pakett: aktiivne sõidurea jälgimissüsteem, liiklusmärkide tuvastamise süsteem, Active safety brake hädapidurdussüsteem, vihmasensor

tagumised parkimisandurid
esiistmete soojendus
isetumenev tahavaatepeegel
elektrilised soojendusega peeglid ja aknatõstukid
16“ valuveljed ning palju muud

Luksusliku Allure versiooni varustusse kuulub lisaks:

3D navigatsiooniseade
10“ puuteekraaniga raadio, Bluetooth, Apple CarPlay ja Android Auto
täis leed-esituled ja 3D leed-tagatuled
poolnahksisu
võtmevaba sisenemine ja käivitus
esimesed ja tagumised parkimisandurid
VisioPark 1 koos tagurduskaameraga
17“ valuveljed ja palju muud

Uus 508 Allure on saadaval hinnaga alates 30 700 eurot (180 hj PureTech bensiinimootor 8-käigulise automaatkastiga).

Eksklusiivse ja sportliku GT-Line versiooni varustusse kuulub lisaks:

I-Cockpit Amplify interjööripakett koos lõhnapihustiga

Drive assist plus pakett: adaptiivne kiirushoidik Stop & Go funktsiooniga, aktiivne sõidurea hoidmisabi koos teeääre tuvastamisega, kaugtuleassistent, laiendatud liiklusmärkide tuvastamine, aktiivne pimenurga jälgimise süsteem

käed-vaba jalaviipega avatav ja suletav elektriline tagaluuk
tumedaks toonitud tagaaknad ja tume laepolster
raamita isetumenev tahavaatepeegel
18“ valuveljed ja palju muud

Uus 508 GT-Line on saadaval alates 33 500 eurot (180 hj PureTech bensiinimootor 8-käigulise automaatkäigukastiga).

Mudeli hinnakirja tipust leiab sportliku ning luksuslikus täisvarustuses ja võimsama 225 hobujõulise mootoriga 508 GT versiooni, mille hind on 39 200 eurot.

UNIVERSAALKEREGA PEUGEOT 508

Äsja esmaesitletud universaalkerega Peugeot 508 SW saab oma kupeeliku välimusega vennast vaid 1200 eurot kallim olema. See jõuab müügile 2019. aasta alguses.

Peugeot 508 detailne hindade ja varustuste info on avalikult saadaval juba lähinädalatel, kui ühtlasi alustatakse esimeste klientide eeltellimuste vastuvõtmisega. Peugeot 508 garantii on 5 aastat / 100 000 km.

Pildid: Indrek Susi

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN