Teisipäev, 16. juuli 2024
Euroopas disainitud ja valmistatud Hyundai Tucson on läbinud korraliku värskenduskuuri. Suurem uudis tuleb aga kapoti alt: populaarse linnamaasturi jõuallikate valikusse lisandub uuenduslik diiselmootoril põhinev kerghübriidajam.

Uue Hyundai Tucsoni maailma esmaesitlus toimus 2018. aasta kevadel New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel (NYAS). Alates turuletulekust on Tucson olnud Hyundai Euroopas müüduim mudel. Näiteks Iirimaal on see pikka aega trooninud linnamaasturite müügitabelite tipus.

Hyundai Tucson on saanud värskema välimuse ning täis-leed sõidutuled. Välisvärvide valikusse on lisatud kolm päris uut tooni, sealhulgas moodne magneesiumiläikeline hall. Ent kõige tähtsama uudise leiab hoopiski auto mootorikatte alt.

NELI JÕUALLIKAT

Uuele Hyundai Tucsonile pakutakse kaht diiselmootori ja kaht bensiinimootori varianti. Uus huvitav mootorivariant on 2,0 CRDI kerghübriidmootor, millel on võimsust 137 kW (186 hj). Suure sooritusvõimega mootor on ühendatud nelikveoga ja täiustatud 8-käigulise automaatkäigukastiga (8AT).

Lisaks on valikus uus 1,6 CRDI diiselmootor kahe alternatiivse võimsusvariandiga: 85 kW (115 hj) ja 100 kW (136 hj). Esimest neist pakutakse koos esiveoga ja kuuekäigulise manuaalkäigukastiga ning võimsamat varianti koos 7-käigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga (7DCT) ja esi- või nelikveoga.

Hyundai Tucsoni jõuallikate valikust leiab ka kaks bensiinimootorit. Vaid esiveoga koos pakutava 1,6 MPI kuuekäigulise manuaalkäigukastiga mootori võimsus on 97 kW (132 hj).

Tõhusama 1,6 T-GDI võimsus on 130 kW (177 hj) ja see on saadaval seitsmekäigulise topeltsiduriga automaatkäigukastiga (7DCT)nii esi-kui nelikveolisena. Kõik uued mootorid vastavad Euro 6c standardile.

48V DIISEL-KERGHÜBRIIDAJAM

Seni oleme diiselmootoril põhinevaid hübriidajameid leidnud vaid mõne üksiku autotootja kapoti alt. Üldine diiselmootorite põlgus sunnib keskenduma pigem bensiini toel tiksuvatele ajamitele.

Ent Korea autohiid on valinud oma tee ja toob nii Kia kui ka Hyundai märgiga autode kapoti alla diiselmootoril põhineva 48 V hübriidajami. Seda, kas nimetatud ajam lõpetab diislite ümber käiva pulli, saame näha mõne aja pärast, kui ostjad kas on või ei ole nimetatud mootori omaks võtnud.

Hyundai Tucsoni 48 V hübriidjõuülekandesüsteem on varustatud 2,0-liitrise diiselmootoriga. Uudne tehnoloogia sisaldab 0,44 kW/h 48 V liitiumioonakut, mõõduka hübriidkäivitiga generaatorit (MHSG), LDC muundurit (madalpinge DC/DC) ja vaheldit.

Kiirendamisel toetab MHSG mootorit kuni võimsuseni 12 kW ja vähendab seeläbi kütusekulu. Süsteem lülitub automaatselt ümber mootori mehaanilise kasutamise ja energia rekuperatsiooni vahel.

MHSG aitab sisepõlemismootorit aku tühjakslaadimise teel, et vähendada mootori koormust väikesel kiirendusel või anda mootorile tugeva kiirenduse korral täiendavat pöördemomenti.

Käik-sees aeglustamise ja pidurdamise ajal rekupereeritakse energiat, et laadida uuesti akut. Sel viisil tõhustab süsteem märgatavalt mootori kütuseökonoomiat ja CO2 heitmeid tegemata seejuures järeleandmisi sõidumugavuses.

Tänu uuele süsteemile saavad kliendid hea kompromissi hinna, kütusekulu ning CO2 heitkogustega seotud kulude vähendamisel. Selle tehnoloogia abil püüab Hyundai vähendada kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkoguseid kuni 7% kombineerituna manuaalkäigukastiga NEDC režiimis*.

2,0-liitrine diiselmootor on uue Tucsoni jõuülekande variantide hulgas kõige võimsam, pakkudes võimsust kuni 137 kW/186 hj. Mootor on varustatud nelikveoga ja käigukastidest on valikus kuuekäiguline käsikast või äsja välja töötatud kaheksakäiguline automaat.

2019. aasta kevadeks võetakse uuel Tucsonil kasutusele ka teine kerghübriid, 48 V Smart Stream 1,6-liitrine diiselmootor.

EUROOPAS ALGAB MÜÜK JUBA SUVEL

Uue Hyundai Tucson linnamasturi tootmist alustati juunis ning Euroopas jõuab mudel müügile tänavu suvel. Eestis saab uudist näha sügisel, ootame huviga ka hindu.

Uus Tucson on konstrueeritud järgides rangeimat kvaliteedistandardit ja autod valmistatakse Hyundai Euroopa tehases. Lisaks jõuülekannete uuendatud tootevalikule vastavad kõik Tucsoni mootorid uuele Euro 6d Temp heitmestandardile.

Uus Tucson pakub ka olulist konstruktsiooniuuendust ning täiustatud tehnoloogiaid ja mugavusfunktsioone. Uudne kerghübriid on välja töötatud Euroopa tehnikakeskuses.

*CO2 heitmete ja kütusekulu andmed põhinevad WLTP eeskirjadel ja on teisendatud tagasi NEDC-süsteemi näitajateks.

Allikas: Hyundai pressiruum

KOMMENTEERI SIIN