Esmaspäev, 15. juuli 2024
Ми-ми-ми ehk Mjäu! ei sobi foorituledeks: Venemaa liikluspolitsei käskis maha võtta “kassipealinnas” Zelenogradskis valgusfoori, kus peatumismärguannet tähistas punane istuv kass ja liikumisloa andis roheline kalpsav kiisu.

Kassifoor sai töötada vaevalt nädala kui liikluspolitsei tegi Kaliningradi oblasti Zelenogradski linnavõimudele ettekirjutuse ja käskis sobimatu liikluse reguleerimise vahendi koheselt maha võtta ja asendada kassidega tuled tavalistega.

Mõte, asendada linna keskse ristmiku valgusfoori punase ja rohelise tule inimfiguurid kassidega, tundus Zelenogradski linnaametnikele igati loogiline: linnake piltlikult upub kassidesse ning on seetõttu saanud ka kassipealinna hellitusnime.

Turistidele meeldib siia tulla, sest kassid on armsad. Sama loogika põhjal võiks näiteks Pärnus panna püsti foori viigerhülge poja kujutisega või Pajuvärava talu juurde Saaremaal püstitada märgid pesukarudega.

Foorinalja on tehtud varemgi – 2015. aastal pandi Viinis Eurovisiooni lauluvõistuse eel plinkima samasooliste valgusfoorid. Linzi linn otsustas need hiljem küll eemaldada. 

Ent kass tundub käest kinni kõndivate noormeeste kõrval üsna süütu tegelasena – on karvane, lööb nurru ja ütleb “mjäu!” (vene keeles ми-ми). Miks mitte siis meelitada inimesi fooritulesid õigesti kasutama värviliste kiisude abil?

Ent mitte kõik ei mõistnud Zelenogradski linna algatust ägedaks pidada: kohalik liikluspolitsei oli päris kuri ja käskis kassid foorist kohe koju tagasi ajada ning panna ristmikule üles foori, mis GOSTile (riiklik standard) vastaks.

Kassikesed said teed juhatada vaid nädalakese. Linnavõim täitis politsei ettekirjutuse ja nüüd pole Venemaal enam ühtegi kassifoori. Ja suure tõenäosusega ei tule ka. Kui just Rosstandard mingit uut loomafoori reeglit valmis ei kirjuta. Võrdsuse printsiibist lähtuvalt võiksid siis oma foori saada ka koerad.

Allikas ja fotod: Telegram

KOMMENTEERI SIIN