Teisipäev, 16. juuli 2024
Alates 18. märtsist on kõikjal Eestis veekogude jääle minek keelatud. Sellest keelust kas ei hoolinud või ei teadnud kalamees, kes Harku järve haprale jääle läks ning kellele hoolivate kaaskodanike poolt abi kutsuti. Päästjate jõudes oli kalur järvelt juba jalga lasknud.

Haprale jääle minek on kõikjal Eestis keelatud. Ilmselgelt kõik sellest ei hooli või siis pole lehti lugenud, igatahes märkas abivalmis kodanik 20. märtsil Harku järve jääl kalameest ja kutsus mupo appi. Inspektor omakorda kutsus pääste. Päästjate kohale jõudes polnud enam aga kedagi päästa.

Seaduserikkujast kalur raiskas 20. märtsil vastutustundetult korrakaitsjate, päästjate ja kiirabi ressurssi. Selle nädala teisipäeval pöördus Harkujärve lähedal mupo inspektorite poole kodanik, kes oli õhukesel järvejääl märganud kalameest.

Kuna esmaspäevast on veekogudel jääle minek keelatud ning Harkujärve jää habras, siis tekkis kodanikul mure, et tegemist võib olla jääle lõksu jäänud ning ohtu sattunud inimesega.

Mööda Paldiski maanteed osutatud suunas sõites paistis tõesti järve jääl inimene, kuid kuna järv on roostiku ja võsa tõttu raskesti ligipääsetav, siis võttis kohale jõudmine aega.

Sündmuskohal meest enam jääl näha ei olnud. Kuna oli oht, et mees võib olla vajunud läbi jää, otsustas mupo inspektor välja kutsuda päästeameti, politsei ja kiirabi. Ka suuremate jõududega kalameest leida ei suudetud ning päästetööd lõpetati.

Võib oletada, et mees, nähes vilkurite ja päästjate hulka hiilis vaikselt minema ja on juba õnnelikult kodus! Mupo tuletab veelkord meelde, et jääle minek on kõikjal Eestis keelatud. See väljakutse aga raiskas meie kõigi ühist päästeressurssi. Olge ometi inimesed.

kalamees

Materjalid: mupo

KOMMENTEERI SIIN