Esmaspäev, 17. juuni 2024
5. septembril näeme esmakordselt täiselektrilist ideeautot Volvo 360c. Algusest peale ainult elektrilise mudeliga teeb Rootsi autotootja kummarduse legendaarse 360 suunas. Uustulnuk ei ole aga sugugi ajalooline, sahinate põhjal on lisaks särtsule oodata ka isejuhtimise uut taset.

Rootsi autotootja üleilmsel Facebooki lehel sai avalikuks 10-sekundiline videokatke, millest paistavad esimesed Volvo 360c ideeauto disainijooned.

Ja need erinevad sellest, mida oleme harjunud pidama moodsaks Volvoks: ei mingit traditsioonilist luukpära või kõikjalsõitjat vaid hoopis põneva pepuosaga uudisauto – pole ime, kui koos isejuhtimise ja särtsuga selles ka tass kohvi pakutakse! Kuidas sellist keretüüpi tulevikus nimetama hakkame, kes teab. Särtsunurk!?Masinkohviauto!?

Ja kuigi uustulnuka nimi viitab otseselt kaheksakümnendate legendaarsele Volvo 360-le, ei pea me oma ajast tagasi talluma vaid võime rootslaste abiga näha hoopiski tulevikku. Ideeautost saab lähiaastatel seeriatoode, esimene algusest peale täiselektriline Volvo mudel, mis peaks käima tõmbama ka tootja robotautode poole.

2016. aastal lubasid rootslased, et aastal 2020 vurab ringi vähemalt miljon Volvot, mil peal elektrimootor – see plaan sisaldab ka hübriidajameid, sest neis toetab sisepõlejat särtsumootor ning et aastal 2025 on iga kolmas ostetud Volvo autonoomne. Töö käib!

Volvo esimene täiselektriline kompaktklassi auto, mis baseerub Concept 40.2-l, peaks müügile jõudma juba 2019. aastal. Uustulnuk on tõenäoliselt luukpära ning selle disain suures piiris sarnane auhinnatud XC40 nunnumaasturile.

Aga enne kui tuleb uus täissärtsakas, saab ka nunnukas XC40 elektriajami ning arvata, et särtsu tahetakse lisada ka teistele moodsatele – näiteks tutikas V60 peaks kohe-kohe tulema pistikhübriidina.

Nõnda siis kolmapäeval kõik ekraanide ette, et näha, mida Volvo meile seekord näitab. Loota on ei rohkem ega vähem kui kohviserveeriv, isemõtlev, isejuhtiv ägeauto!

Selline nägi välja Volvo 360 GLT – vaadake nüüd selle auto tagaosa ja mõelge, mida nägite just videost. Pilt: Fia Historic Database

Pilt ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN