Esmaspäev, 17. juuni 2024
Esimesena juba 1960ndatel turvatoole kokkupõrketestides kasutanud Volvo esitleb kolme uut laste turvatooli, mille juures on keskendutud disainile ja mugavusele. Volvo pärandile laste turvalisuse valdkonna pioneerina ei ole nii toodete arenduse, testimise kui selgete paigaldus- ja kasutusjuhiste pakkumise osas vastast.

„Me saame aru, et laste turvalisus autos on paljude inimeste meelest keerukas ja mõnikord segadusseajav teema. Paljude aastate jooksul oleme keskendunud selgitamisele, kuidas laste turvatoole peaks kasutama ja autosse paigaldama,“ ütles Volvo turvakeskuse vigastuste ennetamise osakonna vanem tehniline juht Lotta Jakobsson.

Vanematele laste istmete paigaldamise ja kasutamise õpetamine on üks asi, kuid laste seal hoidmine eriti viimaste kasvades on hoopis teine.

„Keskendume sellele, et väikesed lapsed reisiksid võimalikult turvaliselt, lähtudes nende suurusest ja vanusest. See tähendab selg sõidusuunas kuni vähemalt 3-4 aastani ja pärast seda turvatoolide või -alustega kuni 140 sentimeetri pikkuseni. Turvalisuse kasulikkuses ei kahtle keegi, siiski lubavad paljud vanemad lastel teadmatusest liiga vara näoga sõidusuunas sõita. Üks paljudest nimetatud põhjustest on mugavus – laps kurdab, et jalaruumi ei ole piisavalt või polsterduse tõttu on liiga palav,“ ütles Lotta Jakobsson.

Volvo uue põlvkonna turvatoolides on kasutatud hingavamat ja mugavamat 80 protsendi ulatuses villasest riidest polsterdust, mis muudab toolid puudutusele meeldivamaks, vastupidavamaks ja nii soojas kui külmas kliimas paremaks. Turvatoolid on lisaks ka väiksemaks disainitud, et suurendada jalaruumi ja üldist mugavust.

„Usume, et lastel on meie uutes seljaga sõidusuunas istmetes mugavam ja see julgustab vanemaid lapsi neis kauem seljaga sõidusuunas hoidma. See mõjutab otseselt laste üldist turvalisust ja toetab meie visiooni, mille kohaselt ei saa 2020. aastaks keegi Volvos surma või tõsiselt vigastada,“ lisas Lotta Jakobsson.

Childseat

Uute istmete seast leiab sobiva igas vanuses ja suuruses lapsele:
  • turvahäll beebidele – seljaga sõidusuunas, lastele kuni 13 kg või 1 aastani
  • laste turvatool – selg sõidusuunas, alates 9 kuust 6 aastani (Volvo soovitusel vähemalt 3-4 aastani)
  • (Seljatoega) istumisalus – näoga sõidusuunas; 3-10-aastastele lastele, kes on seljaga sõidusuunas istmest välja kasvanud

Volvo kavatseb jätkata võimalikult kaua selg sõidusuunas sõitmise tähtsustamist. Uued, koos maailma ühe juhtiva turvatoolitootja Britax-Römeriga välja arendatud ja Volvo Göteborgis asuvas turvakeskuses testitud turvatoolid on mõnel pool saadaval juba juuni algusest.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]On tohutult hea meel tõdeda, et turvalisus ei ole enam nõrkadele. Õnnetus ei hüüa paraku tulles ja kui on valida, kas kulutada aega ja raha ning kannatada mõõdukat ebamugavust või käia igal nädalal haiglas kedagi väga kallist vaatamas… vist ei tekigi nagu küsimust.

Õnneks on tänapäeval kõik võimalused ennast ja oma lähedasi kaitsta olemas. Seega – pange väikesed lapsed, eriti teises punktis mainitud vanuse alumises otsas olevad, autosse selg sõidusuunas ja suuremad kinnitage hoolikalt, sest mõnel puhul teist võimalust uuesti ja paremini teha ei anta.

Allikas ja fotod: Volvo

KOMMENTEERI SIIN