Teisipäev, 21. mai 2024
Ameerika uuringufirma Harris Poll korraldas Cadillaci palvel uuringu, mille sisuks on ameeriklaste sõiduoskus – täpsemalt võimekus kasutada kolme pedaali ja käigukangi.

Naljad ameeriklaste ja nende automaakastilembuse kohta on universaalselt teada – käsikasti on nimetatud parimaks vargusevastaseks seadmeks Ühendriikides. Kui palju sellel naljal tõepõhja all on?

Uuringu korraldamise põhjuseks oli Cadillaci soov “vett testida” ning tõenäoliselt on seesama uuring “süüdi” selles, et 2022 mudeliaasta CT4-V ja CT5-V Blackwing tulevad valikusse ka käsikastiga. Mis aga leiti?

Uuringus osales 4095 inimest. 66% vastanutest ütlesid, et oskavad käsikastiga sõita ning 55% vastasid, et on eelnevas elus manuaalkastiga autoga liiklema pidanud.

30% ütlesid, et oleksid nõus ka edaspidises elus käsikastiga autoga sõitma. Iga seitsmes inimene vastas, et poleks sellega enam nõus. 42% pole manuaalkastiga autodest üldiselt huvitatud.

40% neist, kes käike käsitsi läbi sõuda ei oska, sooviksid seda õppida. Ning need, kes endale tulevikus käsikastiga auto ostaksid, on enamjaolt kõrgema hariduse ja sissetulekuga.

Seega – kuigi vaid 1% Ameerika Ühendriikide automüügisalongides hoitavatest autodest on käsikastiga, on huvi ja oskused siiski olemas. Samas jääb õhku küsimus, kui palju vastajaid ka päriselt endale uut autot ostma lähevad?

Uuringut kokku võtvaid slaide saab vaadata siin klikkides.

Foto: Audi

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN