Pühapäev, 16. juuni 2024
43% küsitletuist eelistaks osta täiselektrilise või hübriidauto, selgus Moller Baltic Impordi läbiviidud uuringust. 700 vastajast 70% peab uue auto ostul oluliseks madalat kütusekulu.

Auto kütusesäästlikkus on ostuargumendina naiste jaoks mõnevõrra olulisem kui meeste jaoks – 45% vs 41%. Kõige kõrgem on täiselektrilise või hübriidauto eelistajate osakaal 40-49aastaste seas (50%). Uue auto ostul peab 70% oluliseks auto töökindlust ja madalat kütusekulu.

„Tarbijaeelistused on järjekindlalt muutumas elektriautode kasuks. Seda toetab ühelt poolt suurenev laadimisjaamade hulk ning teisalt elektriautode pikenev sõiduulatus – Volkswageni lipulaeva ID.7 puhul on lubatud sõiduulatus ühe laadimisega üle 700 km,“ ütles Moller Baltic Impordi Eesti piirkonna müügijuht Kristjan Salak.

„Elektriautod võimaldavad hoida jooksvad kulud madalal nii kütuse kui hoolduse osas. Näiteks täiselektrilise ID.4 hoolduskulud on 100 000 km läbimisel või 5 aasta peale ca 580 eurot, samas mitteelektrilise auto hoolduskulud on samal perioodil üle kahe korra kõrgemad.“

Balti riikides on selle aasta jooksul müüdud Volkswageni täiselektrilisi mudeleid rohkem kui eelmise aasta kokkuvõttes. Viie kuuga on enim ostetud ID.4 (144 autot), järgnevad ID.3 (109) ja ID.5 (29).

Vastanutest ligi viiendik sõidab kuni 5-aastase autoga, Tallinnas on see pigem kõrgem (30% vastanutest) ja maapiirkonnas ootuspäraselt madalam (17%). Auto vanus hakkab suurenema alates 60-aastaste kasutajate seas.

Üle-eestilise veebiuuringu viis läbi uuringufirma Norstat, millele vastas 700 autoomanikku alates 18. eluaastast.

Foto: Raul Mee

KOMMENTEERI SIIN