Reede, 22. november 2024
Tallinna ühistranspordiradadel on naglatsemine pigem normaalsus kui ebatavaline käitumine. Viimase aja trend on lühirendiautode “taksostumine” ning bussirajal sõitmine põhjendusega, “aga Pärnus teen parempöörde”. Asja loodetakse parandada liikluskorralduse muutmisega – esimesena muudeti liikluskorraldust Pärnu maante ja Vineeri tänava ristmikul.
lõpp naglatsemisele
Fotomontaaž: Liiklusjärelevalvekeskus

Liiklusjärelevalvekeskus annab sotsiaalmeedias teada, et Tallinnas, Pärnu maantee ja Vineeri tänava ristmikul liilklejatel tuleb tähele panna liikluskorralduse muutust ja see omale lihasmällu jätta. Kes ei tea, siis nimetatud ristmik asub kohe Ühisgümnaasiumi juures ning on üks sealkandi aktiivsemaid liiklussõlmi.

Kui varasemalt said ühistransport ja ühistranspordirada õigustatult kasutanud sõidukid liikuda kuni Liivalaia tänavani eraldi rajal, siis nüüdsest saavad seda rada kasutada vaid tramm ja D-kategooria sõiduk: teisisõnu, elektriauto pole vabandus, taksolaadne toode pole vabandus, lühirendiauto ammugi mitte ja tõuksiga ei tasu ka trammi rööbastel ehmatada.

Liiklusjärelevalvekeskus nendib, et nimetatud muudatuse põhjusete üle halades peavad elektriliste sõidukite ja taksode juhid peeglisse vaatama: bussidest ja trammidest üle pideva joone vastassuuna kaudu möödumine ja suvalised mahapöörded vasakule ja paremale, kiiruseületamised, liikluse takistamine on vaid osa tavalisest sõidukultuurist sealkandis, kahtlemata leidub märksa loomingulisemaid autojuhte, kellest me lihtsalt ei kuule enne kui laibarida taga.

Mis see väike vastassuund ikka teeb!? No mõni Tatari tänava reguleeritud ülekäigurajal tuterdav jalakäija võib viga saada või elu kaotada, sest ühissõiduki varjust autojuht valgusfoore ei näe.

Ka peale Vineeri peatust ei saa ühistranspordirajale tagasi reastuda, sest rajad on pideva joonega eraldatud – seda tasub tähele panna.

Vineeri ristmik ei ole ainuke sarnane murekoht Tallinnas – Piritalt mööda Narva maanteed linna poole sõites saab end korduvalt kringliks vihastada naglatsejate peale. Liiklusraevutsemine pole kah hea ja nii annavadki paljud juhid alla ning lasevad end voolul kaasa viia, muutudes ise samuti liiklusrikkujateks. Sest kes see ikka kontrollida jõuab, eks.

Liiklusjärelevalvekeskus soovitab reeglite rikkumisega siiski mitte tegeleda, sest nii seatakse ohtu iseennast ja kaasliiklejaid. Naglatsemisele proovitaksegi piiri panna liiklusmärkide ja füüsiliste takistustega. Patrullidele annavad murekohad rohkelt tööd, lähiajal Vineeri ristmikul rohkem ka silma peal hoitakse.

Elektriautodel ja taksolaadsetel toodetel pole siia rajale enam asja. Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.