Laupäev, 13. aprill 2024
Tehnoloogiafirma Samsung tutvustas ettevõtte uut nutitelefoni Galaxy S24. Traditsiooniliselt jõuab telefon turule kolmes versioonis – Galaxy S24, Galaxy S24+ ja Galaxy S24 Ultra. Täiesti uudse lahendusena on rõhuasetus tehisintellektil.

“Kas mobiiltelefonid on valmis?” sai küsitud juba eelmisel kümnendil ning vastus oli “peaaegu”. Lõpmatuseni mälu ja protsessorile võimsust lisada polnud mõttekas, optikaseadused panid piiri ette pildikvaliteedile ja nii tunduski, et areng on lõpule jõudnud. Nüüd selgus, et kaugeltki mitte.

Samsung on oma telefonide arendamisel seadnud fookuse kahele kindlale suunale. Üks neist on volditavate telefonide seeria Flip ja Fold, mis jõudis pool aastat tagasi viienda põlvkonnani, ning teine on S-seeria, mis tavapäraselt valmib kolmes eri suuruses ning mudelinumber võrdub aastaarvuga. Päris 24 aastat nuhvleid tehtud siiski pole, vahepeal jäeti paar numbrit vahele ja jätkati S20 pealt.

Samsungi uus tootevalik sisaldab seega oodatult kolme mudelit: Galaxy S24, Galaxy S24+ ja Galaxy S24 Ultra. Lisaks uuele protsessorile, mis kaasneb juba pea iga uue põlvkonnaga, said kõik Galaxy S24 mudelid muidki värskendusi alates veidi teistsugusest disainist, ekraanide suurustest ja lõpetades esikaameraga. Aga need pole kaugeltki mitte tähtsaimad uudised!

Uue Galaxy S24 sarjaga, mis otseselt konkureerib Apple’i iPhone 15 seeriaga, siseneb Samsung mobiilse tehisintellekti Galaxy AI ajastusse. See tähendab, et S-seeria telefonidega võivad hakata kaasnema olulised muutused igapäevaelus alates veelgi mugavamast suhtlemisest kuni enneolematute loominguliste võimalusteni.

Uued seadmed sisaldavad Galaxy AI-d koos reaalajas hääle- ja tekstitõlkega (eesti keelega on kahjuks arusaadavalt suuri probleeme) ning saavad sissetulevatest sõnumitest kokkuvõtte teha ja vastuseid soovitada. Häälsõnumite puhul tuleb kasuks funktsioon Transcription Assistant, mis muudab hääle tehisintellekti abil tekstiks.

Üks põnevamaid uuendusi puudutab veebiotsingut. Esimese telefonina maailmas kasutab S24 intuitiivset žestipõhist Circle to Search with Google’i süsteemi – koostöös maailma suurima otsingumootoriga sündis uus viis internetist info leidmiseks. See on lihtne: hoidke kodunuppu mõnda aega all ja seejärel tehke ekraanil ring, lisage märge või klõpsake mis tahes ekraanil – Galaxy S24 premeerib teid kohe kasulike ja sihipäraste otsingutulemustega. Sõltuvalt asukohast võivad otsingutulemused sisaldada ka tehisintellekti loodud infot koos kasuliku teabe ja täiendava kontekstiga.

Rohkelt uuendusi on lisatud kaamera- ja galeriirakendustele. Uus ProVisual Engine muudab suumiga tehtud fotod teravamaks, galeriirakenduses saab aga lasta tehisintellektil tehtud foto üle töödelda, et erinevaid detaile välja tuua ning samuti soovitab rakendus kasutajale tehisintellekti abil, mida fotot töödeldes võiks teha. Nii saab hiljem eemaldada läbi lennukiakna tehtud fotolt peegeldused, et kaamera ja pildistaja näha ei jääks, ja samuti saab mõne ebavajaliku objekti pildilt eemaldada. Lisaks oskab tehisintellekt osa pildist ise juurde genereerida – ja see on tõesti väga äge!

Samsung Galaxy S24

Tänu Adaptive Pixel Sensor tehnoloogiale toimub pildistamine nii, et 2x, 3x, 5x ja 10x suurendusega piltide kvaliteet vastab optilisele suumile ja isegi 100-kordne suum näeb väga puhas ja kvaliteetne välja. Lisaks on Galaxy S24 Ultra varustatud täiustatud optilise stabilisaatoriga, mistõttu ei teki juhtumeid, kus pildistamise ajal käe värisemise tõttu on tulemus hägune.

Mudelivaliku suurimaks ja võimsamaks seadmeks on mõistagi Galaxy S24 Ultra, mis on varustatud sisseehitatud S Pen puutepliiatsiga (Note-seeriast pole enam ammu midagi kuulda). Sel on 6,8“ QHD+ Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis toetab 120 Hz värskendussagedust. Esiküljel asub 12 MP selfikaamera ning taga neli kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 50 MP 5x optilise suumiga ja 10 MP 3x optilise suumiga telefotokaamerad ja 200 MP põhikaamera.

Väiksemad-soodsamad Galaxy S24 (6,2”) ja S24+ (6,7”) saavad mõlemad endale 50 MP põhikaamerad ning piirduvad ühe 10 MP / 3x optilise suumiga telefotokaameraga. Eesmine selfikaamera ja ülilainurkkaamera on samasugused nagu S24 Ultral.

Täiustatud on ka hämaras või pimedas pildistamise ja filmimise funktsioone, mille kohta traditsiooniliselt Galaxy S puhul kasutatakse koondnimetust Nightography. Ja kui fotod on valmis, saab neid lihtsalt redigeerida Galaxy AI graafiliste tööriistadega – saadaval on näiteks soovimatute objektide kustutamine, kompositsiooni muutmine või remasterdamine.

Kõikide Galaxy S24 telefonide ekraanid on nüüd märkimisväärselt eredamad, võimaldades maksimaalselt 2600-nitist eredust, mis muudab ekraanil oleva erksa päikesevalguse käes palju paremini loetavaks. Galaxy S24 Ultra ekraan on kaetud ka vastupidava Corning Gorilla Armor ekraaniklaasiga, mis on varasema mudeliga võrreldes 50% vastupidavam ja vähem peegelduv, tänu millele on sisu ekraanilt lihtsam hoomata.

Galaxy S24 Ultra on läbi aegade esimene Galaxy telefon, millel on titaanraam, mis lisab sellele vastupidavust ja pikaealisust, kuigi kahjuks ei too kaasa kaalukaotust. Galaxy S24 Ultra on ka esimene Samsungi nutitelefon, mis toetab Wi-Fi 7 ja see on saadaval neljas värvitoonis, mis meenutavad titaani kasutamist: must titaan, hall titaan, lilla titaan ja kollane titaan.

Muutmälu on S24 Ultra ja S24+ 12 GB, S24 piirdub 8 GB-ga. Ka sisemälu maht on erinev, varieerudes Ultral 256 GB 1 TB-ni ning S24-l 128 GB 512 GB-ni. Aku on S24 Ultral 5000 mAh, S24+ 4900 mAh ning S24-l 4000 mAh.

Sarnaselt varasematele mudelitele on osa telefonidest valmistatud taaskasutatud materjalidest. Nii on Galaxy S24 telefonides esmakordselt kasutusele võetud taaskasutatud koobaltit ja muid haruldasi elemente. Galaxy S24 Ultra akust moodustab taaskasutatud koobalt vähemalt 50% ja kõlarid on 100% taaskasutatud materjalidest.

Uued Galaxy S24 telefonid on varustatud Android 14 operatsioonisüsteemiga ja Samsung garanteerib telefonidele seitse põlvkonda Android operatsioonisüsteemi uuendusi ja seitse aastat turvauuendusi. Sellega astub Samsung vastu Google konkurendile, kes hiljuti käis välja sama pika turvauuenduste aja.

Galaxy S24 telefonid on Eestis hästivarustatud kauplustes juba müügil. Tehnilised andmed on näha siin:

Galaxy S24 Ultra tehnilised andmed

Galaxy S24 ja S24+ tehnilised andmed

Meedia: Samsung

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN