Osale Tallinna kvartalisisestele ühesuunalistele tänavatele on paigaldatud liiklusmärgid, mis lubavad jalgrattaga ka vastassuunas sõitmist. Rohelistes linnaosades on saanud uue korraga veidi harjuda, nüüd lisanduvad tänavad linna südames, kus topelttähelepanu on abiks.
Liiklusmärgiga „Jalgratturite vastassuunaliiklus ühesuunalisel teel“ tähistatud Tallinna tänavatel, kus puudub markeeritud rattarada, peavad ratturid ja elektritõukeratta juhid sõitma paralleelselt parempoolse sõidutee äärega.
Jagatud tänavaruumi eesmärk on soosida väiksematel asumisisestel tänavatel jalgrattaga liikumist, kus see sõitjaid ei ohusta. Autojuhtidele tähendab see topelttähelepanu ja mitte üks mokakobin – Tallinn on järjest rohkem rattalinn.
Sel aastal varasemalt on vastava liiklusmärgiga reguleeritud jalgrattaga kahesuunaline liikumine Tasuja puiesteel, Kelluka, Lõosilma, Toominga, Purje, Metsavahi, Metsniku, Raiduri, Suve, Sügise, Kungla, Õie, Laulu, Raudtee (Jaama-Pärnu mnt lõik, Männi-Puuvilja ja Pärnu mnt-Kärje vaheline lõik), Mai, Nurme, Lõuna, Harku ja Vahtra tänavatel.
Eelmisel nädalal alustati märkide paigaldamist Maakri, Suitsu, Luha, Saturni, Adamsoni, Suur-Kloostri, Liivamäe, Sakala, Falgi, Mäekalda, Aedvilja, Loode, Reimani, Kevade, Ao ja Aia tänavatele. Tööd lõppevad sel nädalal.
Uus liikluskorraldus vajab harjumist ning juba on ühismeedias nii jalgratturid kui autojuhid nurisenud, et teine teisega ei osata arvestada kuna puudub korralik teavitus.
Kitsal tänaval vastassuunas vastu tuhisev rattur võib nõrgema närvikavaga autojuhi korralikult ära ehmatada – see on koht linnaisadele mõtlemiseks, ehk oleks mõistlik koos märkide paigaldamisega teha ka teavitust ja näidisliiklemist!?
Autojuhtidele on ühene soovitus: enamasti on tegu väikese ühesuunaliste tänavatega, kus kiirus on piiratud 30 km/h. Soovitus on piirkiirusest kinni pidada, et vältida ohuolukordi. Ratturitel aga kiiver sõidu ajal pähe ja samuti liiklusreeglid selgeks – selleks, et mõista, kes liikluses kellele alla jääb, pole vaja autoga põrkuda.