Kolmapäev, 24. juuli 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Täna kulgeme mööda rahulikumaid helilaineid, loomulikult pisikeste ootamatuste ja üllatustega. Egiptusest Eestini. Täpselt paras amps, et aias istumisele taustaks mängima panna!

Eelmise nädala muusikavalik on siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 22/2023. Kõigi eelmiste sõidumuusika esitusloendite muusika leiab siit: KOGU SÕIDUMUUSIKA.


Fred again.., Brian Eno “Cmon”
Mis saab, kui jõud ühendavad kaasaja üks tuntumaid elektroonilise tantsumuusika produtsente ja ambient-muusika grand old man? Tulemuseks on üks tõeliselt malbe ja võimas plaat, mida valgetel suveöödel vastu hommikut mängima panna. Selle pala puhul on mu lemmikosa otse loomulikult see pulseeriv vokaal, mis omamoodi süntesaatorina ühest kõrvast teise voolab.

Worn-Tin “Act I”
Vahelduseks ka pisut laiska slacker-indie’t. Meeldejäävalt mulisev kitarriliin refräänides ja unelaululikud vokaalid, mis uimase naeratusega su kõlaritesse õõtsuvad – suvi!

Joy Crookes “Feet Don’t Fail Me Now”
Täielik sulavõi – kerge Amy Winehouse’i tundega kaasaegne soul UK ühelt viimaste aastate kuulatumalt artistilt. Gruuvib, kõik paigas.

Hamid Al Shaeri “Kawahel”
Teeme kõrvalepõike Egiptusesse ja kuulame pisut arabic popi. Täiesti ootamatud heliefektid ja üsna omamoodi produktsioonitehnikad ning eks siin ole loomulikult ka omajagu 80ndate kõlalisi veidrusi, aga see lugu on ometi nii äge, et mine lolliks!

Kassa Overall, Lil B, Shabazz Palaces, Francis and the Lights “Going Up”
Eksperimendid kaasaegse jazzi ja alternatiivse hiphopiga ühel 6-minutilisel helirännakul. Meie aja poeesia.

Pastacas, Aigar Vals “Siiri ärilapp”
Ahjusoe Pastacas aka Ramo Teder aka 1/2 zombi-folk-bändist Puuluup koos trummari, laulja ja elektroonilise muusika guru Aigar Valsiga! Eelmine Pastaca plaat väljaspool Puuluupi ilmus nüüdseks juba 7 aastat tagasi, vahepeal aga pole midagi muutunud ning tuttav stiil looperi ja sageli mittemidagiütlevate laulusõnadega on ainult paremaks läinud. Värske duo koostööplaat peaks ilmuma 2024. aasta esimeses pooles ning ootan seda suure huviga!

King Krule “When Vanishing”
King Krule’i värske album “Space Heavy” on viimaks ometi väljas ja soovitan seda väga! Pilves selgimistega suurejooneline heliteos, kuhu autor on suunanud kõik oma muusikalisse käekirja aegade jooksul kogunenud trikid ning lisanud veel kulbiga uusi. “Space Heavy” on pinna all pulbitsevalt romantiline ja kurjakuulutav, särav ja lihvimata, üks tõsiselt hea indie-plaat.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN