Laupäev, 22. juuni 2024
Kui on soov reisida kaugemale, on reisil mugav kasutada rendiautot. Välismaal on rentimise tavad mõnevõrra erinevad kui kodumaal ja lisatasusid võidakse küsida täiesti kummaliste asjade eest. On teatud “lõksud”, mida auto rentimisel teada ja vältida. Siinkohal mõni nipp, kuidas muretult soodsam autorent leida.
1. Võimalusel rendi mujalt kui lennujaamast

See on ootamatu soovitus, aga jah, Sa peaksid mõtlema kaks korda, kas sul on tõesti vaja rentida autot otse lennujaamast või õnnestub seda teha ka mujal? Seda juhul, kui su eesmärk on leida soodsam autorent. Üksnes mugavusele mõeldes on kohe lennujaamast auto rentimine kahtlemata kõige parem mõte.

Lennujaama rendiautodele lisandub peaaegu alati lennujaama tasu, mis tõstab üürihinda oluliselt. Lisaks, kui soovite tagastada auto mujale kui esialgsesse rendikohta, nõutakse täiendavaid teenustasusid.

Teavet erinevate autorendifirmade ja –hindade kohta tasub küsida ka hotellist, kus peatud või pakettreisi puhul kohalikult reisiesindajalt. Samas tasub võimalusi uurida ka omal käel otse sihtkoha rendifirmadest.

Pane tähele, et autorendi hinnaerinevus võib oleneda nii hooajast, autorendi asukohast ning konkurentsi tihedusest. Autorendifirmad teevad tihtipeale erinevaid eripakkumisi – nädalavahetuse-, eelbroneerimise- jms eripakkumised võivad rendi lõpphinda tublisti kahandada.

2. Loe tähelepanelikult kindlustuslepingut

Uuri alati enne auto rentimist, mis kindlustuslepingud sisalduvad autorendi hinnas. Tavaliselt on tavakindlustus osa auto rendi hinnast. Osal ettevõtetest on lepingus ka kindlustus rentija põhjustatud avarii korral ning auto varguse korral, kuid need võivad olla ka eraldi hinnaga, mis muudab renditud auto hinda.

Lisakindlustust on harva vaja, kuid paljud autorendifirmad soovivad seda oma klientidele siiski müüa. Kindlustuse hind on tavaliselt väga kõrge või kindlustusega on seotud kõrge omavastutus, mille tulemusena on kindlustuse tegelik lisaväärtus väike.

3. Võrdle alati hindu

Internetis on palju hinnavõrdluse veebilehti, kus saab võrrelda autorendi firmade hindu üle kogu maailma. Võrdlus säästab aega, raha ja närve, kui leiad sobiva variandi, tee kohe broneering.

Võrdlus on mõistlik, sest autorendil võivad olla suured hinnaerinevused. Head hinnavõrdluse veebilehed on Rentalcars.com ja Skyscanner. Soodsam autorent on neilt mõne näpuliigutusega leitav.

4. Küsi täis kütusepaagiga auto

Mõnedes autorendifirmades võib maksta kütuse eest ette, kuid sageli on see kõige kallim tankimise variant. Kui juht ei sõida paaki tühjaks ja ei tagasta autot tühjana, on autorent võidus.

On mõistlik eelistada autorendifirmasid, kus rendiauto paak on silmini kütust täis ja kliendil palutakse auto samas seisukorras tagasi anda. See on alati kliendile kõige odavam variant.

5. Vali vaid vajalikud lisavidinad

Lisaks kindlustusele soovivad firmad klientidele pähe määrida veel lisavidinaid, mis on tavaliselt väga kallid. Tasub varakult mõelda millist varustust on vaja ja võtta vastavad seadmed kodumaalt kaasa.

Näiteks navigaator on suurepärane abivahend, kuid odavam võimalus on laadida kaardid nutitelefoni ja kasutada telefoni offline variandis. Tihtipeale on see ka parem, sest oma nutitelefoniga oled sa tuttav, võõra auto naviseade võib oma nupumajandusega aga lihtsalt pöördesse ajada ja kogu reisi rikkuda.

6. Kontrolli auto seisukorda enne sõidu alustamist

Välismaal tasuks kontrollida auto seisukorda enne sõidu alustamist. Autot tasuks pildistada enne rendile võtmist kasvõi mobiiltelefoni kaameraga ja tagastades kontrollida auto koos firma esindajaga. Sel viisil saame vältida ebameeldivaid üllatusi, kus eelmise juhi tehtud mõlke üritatakse teie arvesse kirjutada.

7. Loe leping enne allkirjastamist veelkord läbi

Kuigi auto rentimine on tarbijaile tehtud väga lihtsaks ja mugavaks, nõuab antud tehingu vormistamine suurt tähelepanelikkust. Nimelt on paljud tarbijakaebused seotud just auto rentimisel tekkinud probleemidega, mida tegelikkuses oleks saanud vältida.

RENDIAUTO HINDA MÕJUTAVAD TEGURID

noore juhi lisatasu või lisajuhi kasutamine;
kui autot ei tagastata samasse rendipunkti, kust see laenutati;
kui auto tagastatakse väljaspool tööaega;
kui soovitakse autosse eraldi lasteistet või muid lisaseadmeid;
kui ületatakse riigi piir;
kui auto tagastatakse tühja paagiga, võib selle eest rendifirma nõuda sootuks suuremat hinda, kui oleks maksnud auto tankimine tanklas;
autole Sinu valduses olnud ajal tehtud liiklus- või parkimistrahvid ning tekitatud vigastused;
mõnel puhul on läbitavate kilomeetrite arv piiratud ning kilometraaži ületamise puhul tuleb samuti maksta lisatasu.

[dropcap]! [/dropcap]Kui autorendifirma keeldub kaebust lahendamast või Sa ei ole nõus pakutud lahendiga ja leiad, et Su õigusi on teises riigis asuva ettevõtte poolt rikutud, tasub abi saamiseks võtta ühendust EL tarbijate nõustamiskeskusega. Sul on õigus valida soodsam autorent, mis pakub head teenindust!

Loe EL tarbija nõustamiskeskusest autorendi kohta lisaks

Allikas: EL nõustamiskeskus. Materjalide põhjal koostas Marika Johannson. Pilt: pixabay

1 kommentaar

  1. blank

    Nt Kanaadas tasub just võtta auto suurest lennujaamast – Torontos või Montrealis – vähemalt juhul kui plaanis on auto tagastada teise suurde lennujaama ja sõit ei kesta enam kui 10 päeva. Jah, lennujaamast on auto tariifid päevaks ja nädalaks kallimad kui mujal, kuid suurest lennujaamast suurde lennujaama autot viies ei rakendu täiendavat auto mujal tagastamise tasu, mis üldjuhul muidu autorendi selliste tingimuste juures väga kalliks teeks. Eriti käib see Discount keti kohta, kus tegelikult on (vähemalt paljud) rendipunktid eraldi väikesed firmad – seega ühest Discount’i kontorist sa ei saa broneerida autot kättesaamiseks teisest kontorist jne. Enterprise’i keti puhul on see võimalik nt.

KOMMENTEERI SIIN