Reede, 21. juuni 2024
Saanud kirja Dacia Joggeri uue reisipaketi kohta, tundsin, et olen võib-olla leidnud ideaalse auto reisimiseks.

Joggeri enda hind pluss umbes 3000 eurot paketi eest (mis sisaldab kokkupandavat voodit ja telki) — ja oleme valmis sõitma maailma teise otsa. Intrigeeriv, kas pole?

Dacia Jogger Sleep Pack

Mis puudutab Joggerit ennast, siis on tegemist uskumatult avara mahtuniversaaliga, kuhu saab mahutada seitse inimest, ja ruumi jääb ka pagasi jaoks. Tõsi, Sleep Pack ehk 50-kilogrammine puidust kast auto pagasiruumis asendab kolmanda istmerea.

Välimuselt ja sisemuselt on see peaaegu Sandero Stepway kloon — isegi mootor on sama, nupuvajutusega töötab ka vedelgaasil, nagu minu esimesel Sanderol. Jah, kütusekulu on veidi kõrgem, kuid sellise suure auto puhul on 8 liitrit gaasi ja 6,5 liitrit bensiini “sajale” täiesti mõistlik.

Dacia Jogger Sleep Pack

Valisin selle mitte ainult suure pagasiruumi tõttu. See oli kindlasti ka üks põhjuseid, kuid mu huvi oli laiem: ma tahtsin teada saada, kui mugav on sellega reisida, vähemalt nädalavahetusel randa.

Dacia Jogger Sleep Pack

Esmalt suundusin Noarootsi, plaanides veeta öö ühes park4night rakenduses märgitud parklas. Minu üllatuseks polnud pikaajaline sõit Joggeriga väsitav (Dusteriga oli) ja mu selg tundis ennast suurepäraselt.

Saabudes hakkasin kiiresti “ratastel kodu” paika sättima, plaanides kõik 15–20 minutiga üles panna. Pagasiruumi magamiskoht oli isegi lihtsam monteerida kui Ikea mööbel: vaid 10 minutit koos pagasiruumi tühjaks tõstmisega, ja voodi oli valmis, piisavalt suur kahele täiskasvanule.

Dacia Jogger Sleep Pack

Kuid telgiga tekkisid probleemid. See oli nii suur ja keeruline kokku panna, et mu entusiasm kadus kiiresti. Eriti kuna komplektis polnud juhiseid. Pärast ebaõnnestunud katseid loobusin.

Dacia Jogger Sleep Pack

Toimetaja märkus: sama autoga käis veidi hiljem proovisõidul ka Veli ja siis olid juhised telgiga kaasas. Telgi kokku panemise osa on lihtne ja kiire, auto külge kinnitamine nõuab leidlikkust – ja harjutamine teeb meistriks. Mõned pildid:

Olles lõpuks avanud õllepurgi ja kaasa toodud toolile istunud, mõtlesin, kui hästi selline puhkus mulle sobib. Kui üritasin telki pagasiruumi külge kinnitada, hakkasid sääsed sõitjateruumi vallutama. Sain aru, et sel ööl nad näljaseks ei jää. “Autovoodis” öö veetmine oli ilma suuremate ebamugavusteta, kuid jõudsin järeldusele, et pikemateks reisideks on mulle siiski mugavam sportlik kabriolett ja ööbimine läbi AirBnB.

Dacia Jogger Sleep Pack

Seega on Dacia lahendus ideaalne lühikesteks reisideks, kus väiksemad ebamugavused ei ole probleemiks. See on mugavam kui tavaline telk, kuid seda ei tohiks pidada täisväärtuslikuks asenduseks matkaautole, millel on soe dušš ja elekter.

Dacia Jogger Sleep Pack

Fotod: Vladimir Niinimäki, Veli V. Rajasaar

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN