Neljapäev, 18. juuli 2024
Eesti Autoomanike Liidu juhatus andis täna riigikogu esimehele “Ei automaksule!” petitsiooni digiallkirjade sümboolsel üleandmisel üle kollase vahtralehe ja käigukanginupu.

Eesti Autoomanike Liidu juhatus saabus Toompeale LaitseRallyParki kollektsiooni kuuluva Ford Model T-ga. Maailma esimest massidele kättesaadavat sõiduautot toodeti aastatel 1908-1927.

EAOL juhatuse liikme Simmo Saare sõnul sümboliseerib kollane vahtraleht 77 442 allkirja jõudu ja praeguse koalitsiooni olemust. “Valitsus on veel värske, seega annab vahtraleht märku sellest, et rapsimise asemel on vaja mõelda ja aega võtta. Samas viitab kollane värv selgelt sellele, et koalitsioon on kahe kolmandiku osas vana ehk koltunud – on ju nii peaministripartei kui sotsid valitsusvastutust jaganud ka eelmises valitsuses,” ütles Saar.

Lisaks kannab kollane vahtraleht tugevat hoiatavat sõnumit. “See peaministrierakonna värvi vahtraleht on kollane kaart – kui täiendav automaks tuleb, saab selle tasuks olema valijatelt saadav punane kaart ehk 2027. aastal algav puhkus opositsioonis.”

Üleantaval vanal käigukastinupul on skeem nelja edaspidise ja ühe tagurduskäiguga. “Riigikogul on neli aastat ehk neli käiku. Automaks on nüüd see koht, kus tuleks sisse lülitada tagurpidikäik.”

Eesti Autoomanike Liit esitas enda ettepaneku automaksu mitte kehtestada juba juuni lõpus peetud rahandusministeeriumi ümarlaual, tänaseks on mootorsõidukimaksu väljatöötamise kavatsust kritiseerinud mitmed erinevaid huvigruppe ühendavad organisatsioonid.

Augustini kogus EAOL automaksu vastu allkirju ka petitsioon.ee keskkonnas, kus koguti kokku 11 877 digiallkirja. Rahvaalgatus.ee keskkonnas koguti allkirju 31. augustini, kus kokku allkirjastas petitsiooni 65 565 inimest. Digiallkirjad edastati riigikogule elektrooniliselt täna hommikul.

Lisaks kutsub EAOL inimesi osalema 11. septembril kell 14 Toompeal Isamaa erakonna poolt korraldatavale automaksuvastasele meeleavaldusele.

Foto: EAOL

KOMMENTEERI SIIN