Neljapäev, 30. mai 2024
Hiljuti testisin Dacia Sandero Stepwayd ja mulle see meeldis. See on odav auto, uskumatult ökonoomne (tol korral testisin LPG versiooni) ja pakub kõike vajalikku, et liiklemine oleks mugav.

Aeg möödus ning proovisin Dusterit, veendudes, et mulle meeldib, mida Dacia praegu teeb. Jah, see pole ilma nüansside ja kompromissideta, kuid peamine asi, mis teeb selle auto atraktiivseks ostuks, on suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe.

Dacia Sandero Stepway

Kui ema helistas mulle teatega, et nad otsustasid isaga oma Tiguan’i müüa ja valivad järgmiseks autoks kasutatud Škoda või VW, soovitasin vaadata uuendatud Dusterit ja Sanderot, et nad saaksid aimu, mida üks turu kõige taskukohasematest autodest pakkuda suudab. Eriti kuna meil on võimalus proovida autot uuendatud disainiga, kus muudatused on küll väikesed, kuid siiski olulised.

Dacia Sandero Stepway

Pärast Dusteris ja Sanderos istumist eelistas ema viimast, kuna selle kõrgus on peaaegu sama kui Dusteril (mis on ausalt öeldes üsna ootamatu), kuid disain on sõbralikum ja vähem kandiline. Nii saime testimiseks Sandero kõige rikkalikumas varustuses, kus leidus juhtmeta Apple CarPlay, kliimaseade, pimeala jälgimise andur, vihmaandur, istmesoojendused, tagurduskaamera ning mis mind kõige rohkem üllatas – klaasist katuseluuk, mis oli suurepäraseks lisandiks esimestel soojadel maikuu päevadel.

Dacia Sandero Stepway

Ema sõnul oli tema jaoks kõige mugavam asjaolu, et ta istus kõrgel, hoolimata sellest, et tegemist oli luukpäraga. Suur pagasiruum, kuhu mahuvad mitmed kotid, samas istmed on kokkuklapitavad. Ainus asi, mis osutus vähem mugavaks, oli manuaalkäigukast, kuid Sandero on saadaval ka automaatkäigukastiga.

Dacia Sandero Stepway

Disaini osas on muudatused minimaalsed – näiteks uuendatud logo ja “nägu”, mis muudavab Dacia brändi veidi küpsemaks ning vähendavad seoseid turu kõige odavama autoga.

Dacia Sandero Stepway

Kuid mida lõpuks valida – uus Dacia või kasutatud Škoda – on küsimus, mis nõuab mõtlemist. Jah, Dacia on uus auto, mis pakub garantiid ja väga odavat hooldust (250-260 eurot aastas), kuid samas on see loomulikult vähem mugav kui 2-3-aastane Kodiaq. Kuid ma arvan, et sarnase valiku ees seisavad paljud kliendid. Mida ema lõpuks valib, ma veel ei tea, kuid selline valik turul rõõmustab mind kui tarbijat väga.

Dacia Sandero Stepway

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN