Neljapäev, 18. juuli 2024
Itaalias, Misano ringrajal sõideti nädalavahetusel teine Itaalia TCR klassi autoringraja meistrivõistluste etapp. Ruben Volt ja Mattias Vahtel said U25 arvestuses esimeses sõidus kaksikvõidu.

Misanos oli kasutusel tavapärasest erinev formaat, kui TCR Italy kvalifikatsioon sõideti reede õhtul. Kvalifikatsioonis oli ALM Honda Racing sõitjatest kiireim neljanda aja sõitnud Ruben Volt. Mattias Vahtel näitas 12. aega ja Antti Rammo tulemus oli 19. Kõik sõitjad sõidavad Honda Civic Type-R FK7 TCR autodega.

Laupäeval sõidetud esimeses sõidus finišeerisid Volt ja Vahtel vastavalt kohtadel 7 ja 9. U25 ehk alla 25-aastaste sõitjate arvestuses kuulus neile kaksikvõit. Antti Rammo lõpptulemus oli esimeses sõidus 26. Pühapäeval sõidetud teine sõit on midagi, mida ALM Honda Racing meeskond sooviks kiirelt unustada, kui ükski sõitja ei saanud vaatamata heale sõidu algusele tulemust kirja. Nii lahkuti Misanost segaste tunnetega, kiirust jagus kõigil sõitjatel aga selle heaks tulemuseks vormistamine oli keeruline.

Ruben Volt Misano rajal
Ruben Volt Misano rajal

Ruben Volt: „Kvalifikatsioonis päris ideaalset ringi kokku ei pannud. Vaatasime pärast sõiduandmete pealt järele, et kolm kümnendikku oli veel varu. Kolmas koht oleks olnud reaalne, aga see oleks olnud ka maksimum. Sain oma parima ringi siis, kui päike oli ära läinud ja rajaolud enam ideaalsed polnud.

Esimese sõidu start ei olnud hea, olime seadistanud mootori pöörded stardis madalaks ja kuna rada pidas väga hästi, siis ei saanud ma kohe nii liikuma nagu vaja ja kaotasin kohti. Sõit ise oli raske, ei saanud alguses rütmi sisse ja vaatasin peeglisse, Mattias oli seal kohe olemas. Pingutasin ja sõidu lõpuosas sain juba hea tunde ja korralikud ringid.

Teise sõidu start oli väga hea, võitsin kohti, teises sõidus jäin karpi kinni, see natuke pärssis seda, mida sain edasi teha. Kahjuks sain ühe konkurendiga kokku, olin sisekurvis ja ta keeras mulle tuimalt peale. Roolivarras oli kõver ja sõitsin sellega edasi, siis aga läks pooltelg ja sinna mu sõit jäi. Kiirus oli hea aga kahju, et ei saanud seda realiseerida.“

Mattias Vahtel Misano rajal
Mattias Vahtel Misano rajal

Mattias Vahtel: „Kvalifikatsioonis lootsime isegi paremat. Esimene trenn oli hommikul, teine keskpäeval. Kvalifikatsioon oli õhtul ja oli raske aru saada, mis seadistusega minna. Üritasime siis midagi vahepealset kokku panna, mis töötaks. See toimis, aga ise ei suutnud õiget ringi kokku panna.

Esimese sõidu start oli väga hea, tõusin kaks kohta. Viimasel ringil kuidagi ise andsin ära, üks konkurent läks mööda. Hea sõit, aga viimane ring jäi kripeldama.

Teine sõit ei olnud tore. Hakkasin mööda minema, mõtlesin, et lähen tagasipöördes vahele. Eessõitja pidurdas varem kui oskasin oodata. Ei jõudnud ta tagant mööda ja sõitsin tagant sisse. Kahjuks sellega sõit lõppes, sest kapoti kinnitus sai viga ja kapotti kinni enam ei saanud. Ei olnud see lõpp nädalavahetusele, mida oleks tahtnud.“

Antti Rammo Misano rajal
Antti Rammo Misano rajal

Antti Rammo: „Kvalifikatsioonis oli eeldus teha hea aeg, trennides olid sektorid head. Rada aga jahtus pärast päikese kadumist ja sõitja viga, rattad läksid eriti ühes sektoris blokki.

Esimene sõit oli ülesmäge minek, olin rajal vana rehviga. Õnnestus stardis 21 koha pealt tõusta 14-15 koha peale. Tegin ise vea, läksin liiga optimistlikult mööda sõitma ja toetasin oma esiratta vastu tema masinat. Vedrustus sai pihta ja autot polnud võimalik roolida.

Teises sõidus oli kõik justkui korras, aga siis pidurdas üks rajalt välja sõitnud konkurent end täpselt keset trajektoori seisma, selle asemel et üle raja liikuda. Olin arvestanud, et saan tast mööda, aga see oli ootamatu. Auto sai ikka pahasti pihta, lisaks sõideti mulle tagant sisse. Püüdsin autoga lõpuni tulla, aga lõpuks oli see juba liiga ohtlik ja tulin boksi ära. Hooaja algus on olnud väga keeruline, aga tuleb edasi liikuda ja unustada see, mis oli.“

Pärast kahte sõidetud etappi on Mattias Vahtel 11ndal, Ruben Volt 14ndal ja Antti Rammo 20ndal kohal. Hooaja kolmas etapp sõidetakse 9.-11. juunil Vallelunga rajal, kus samal nädalavahetusel sõidetakse ka TCR World Tour etapp.

Fotod: Daniele Nicli

KOMMENTEERI SIIN