Laupäev, 15. juuni 2024
Hoolimata asjaolust, et universaalide müüginumbrid maailmas vähenevad (2,3 miljonilt 2019. aastal 1,5 miljonini 2021. aastal), on need Euroopas endiselt populaarsed. Pole vaja selgitada, miks me neid armastame – mugavus, praktilisus, ja mis seal salata, teatud stiil.

Õnneks on valik endiselt piisavalt lai – universaale võib leida peaaegu igalt brändilt ja igasuguse eelarve jaoks, alates 20 tuhande eurosest Kia Ceed Sportswagonist kuni 100+ tuhande eurose Porsche Panamerani.

Huvitava universaali otsingul proovisin juba Arteoni, mis minu arvates näeb suurepärane välja, kuid jätab mõned küsimused õhku. Alternatiivide otsingul pöördusin tema platvormikaaslase, Škoda Superb Combi poole.

Škoda Superb, Vladimir Niinimäki

Škoda on Eestis väga populaarne ja sellel on lihtne põhjus – aastaid on see bränd positsioneerinud end kui Volkswageni soodne alternatiiv. Kui lähemalt vaadata, on autod tõepoolest samaväärsed. Sama platvorm, samad mootorid ja käigukastid (testiautol 2-liitrine 110 kW diisel ja 7-käiguline DSG), samuti sarnased vedrustussüsteemid. Kui varem võis öelda, et Škoda kasutas veidi vähem arenenud tehnoloogiaid ja odavamaid materjale, et säilitada põhjendus VW kõrgematele hindadele, siis Superbis ma seda ei täheldanud.

Škoda Superb, Vladimir Niinimäki

Ambition varustustase, mida mul oli võimalus proovida, rõõmustab omanikku meeldivama sõitjateruumi viimistluse, mugavamate istmete ja rohkemate valikutega. Sees ei ole tunnet, et kuskil oleks koonerdatud. See on üllatav, kuna mu ootused autole olid veidi madalamad. Võib-olla ma ei valiks “mugavaid” istmeid, kuna avastasin, et hakkan neis väsima, eriti alaselja piirkonnas.

Škoda Superb, Vladimir Niinimäki

Kuid palju on andestatav, kui heita pilk üle õla… tundub, et tagaklaasini võiks rajada 100-meetrise jooksuraja. Milles Škoda vaieldamatult oma konkurente edestab, on see tohutu ruum tagaistujatele ja avar pagasiruum. Huvitav on see, et väljast ei tundu auto kohmakas, kuid sees on see nagu võluritelk “Harry Potterist”.

Škoda Superbi omamine võib olla väga mugav, sest kõik Škoda nutikad lahendused on komplektis: lõputult ruumi pagasile, telefonidele, tahvelarvutitele, toidule, topsihoidjatele, ostukottide konksudele, laadijatele, pagasiruumi vaheseintele, vihmavarjudele ustes ja jääkaabitsale kütuseluugi sees – kõik see on olemas.

Škoda Superb, Vladimir Niinimäki

Kuid mis teeb sõitmise veelgi mugavamaks ja turvalisemaks ning millest reklaamides ei räägita – tume ja toonitud klaasidega Škoda Superb tõmbab kõigi ümbritsevate juhtide tähelepanu. Nad vähendavad kiirust ja sõidavad ettevaatlikumalt – vähemalt seni, kuni nad jõuavad teie kõrvale ja ei näe teie seljas kollast vesti. Parkimiskohal seisev põlevate gabariittuledega Škoda rahustab liiklust ja tekitab Waze’i märkuse “peidetud politsei”.

Hea boonus suurepärasele pereautole.

Škoda Superb, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN