Esmaspäev, 27. mai 2024
Eesti elektriliste jalgrataste tootja Ampler laiendab tootevalikut uue maastikurattaga, mis jätkab firmale omases minimalistlikus võtmes.

Kui veel aastake tagasi paistsid asjad Ampleri jaoks hapud, kahjum oli suurusjärgus kaks miljonit ja maksuvõlg küündis poole miljoni euroni, on viimast praeguse seisuga poole võrra vähendatud ning on lootust, et kodumaisel tootjal hakkavad asjad paremuse poole minema.

Ampleri senised tänavarattad ei reeda esmasel vaatlusel kuidagi, et tegu on e-ratastega – kogu tehnoloogia on peidetud. Sama trend jätkub ka uue maastikurattaga Curt Anyroad, mille hinnaks kujuneb umbes 3700 eurot.

Anyroad saab muuhulgas tummisemad rehvid ja uue kümnekäigulise jõuülekande ning ratast pakutakse kahe erikujulise raamiga. Ampleri sõnul on ratas igakülgselt seiklusvalmis ning elektriline abi pedaalimisel võimaldab vaevata maastikul hakkama saada.

Muist Ampleri rattaid jäävad massilt 14-17 kg vahele, olles oma klassi kergeimate elektrirataste seas. Lisaks kergusele ja minimalismile tuuakse müügiargumentidena välja ka madal hooldusvajadus, valikusse on lisatud ka uusi värvivalikuid.

Liikuvuse rindel on vähe kodumaiseid firmasid, mis rahvusvahelisel areenil silma paistavad. Ampler on oma lähenemisega üks neist, tuues turule uusi tehnoloogiaid ilma liigse kiirustamiseta ja veendudes selles, et pakutav on ka kasutatav ja vajalik, mitte järjekordne suminasõna pildis püsimiseks. Loodame, et lähenemine tasub ära ning saneerimiskava võimaldab raskused seljatada.

Foto: Ampler

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

2 kommentaari

  1. blank

    Ei saa aru kuidas need on rohkem maastiku rattad kui teised nende mudelid? Ammu soovitasin neile, aga see pole ju maastikuratas kuidagi!?

KOMMENTEERI SIIN