Neljapäev, 18. juuli 2024
Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto korraldusel toimus juuli esimesel nädalavahetusel juba 31. korda vanamootorrataste kokkutulek, mis seekord kandis nime Mustjõe Moto 2018. Kokku osales üritusel üle 80 mootorratta, mille vanus on rohkem kui 35 aastat.

Mootorratturid koos perede ja sõpradega kogunesid reede õhtul Mustjõe Kõrtsitalus, kus anti ratastele viimane lihv.

Kokku tulnud tsiklifännide hulgas olid lisaks Eesti mootorratturitele esindatud ka mõttekaaslased Soomest, Venemaalt ja Poolast.

Laupäeval hommikul algas ringsõit Tapa-Neeruti-Moe-Ambla. Tapal toimus suur vanarataste väljanäitus, kus näidati linnarahvale ning kaugemalt tulnutele tsikleid, mida iga päev ei näe.

Neerutil ja Moel peeti võistluseid. Neeruti mäest alla kõige kiireima vabajooksuga ratta väljaselgitamiseks toimunud võistlusel osutus parimaks 1939. aastal Royal Enfield J2 (omanik Heiki Tikas) ning Moel aset leidnud Rinaldo nimeline iseäraliku täpsussõidu võitjaks tuli Ain Mõnjam.

Rinaldo sõidul tuleb oma rattaga sõita kaks ringi võimalikult täpselt identse ajaga, kuid asja teeb keerulisemaks see, et start on seisva mootoriga ehk ratta käimalöömise aeg läheb esimese ringiaja sisse.

Amblas asetasid mootorratturid kirikaias Vabadussõja ausambale pärja ning meenutasid hea sõnaga sõjamehi, kes Eesti eest on võidelnud.

Õhtul anti legendaarse ansambli Apelsin saatel tublimatele kätte diplomid ja autasud kõige paremini restaureeritud mootorrataste eest.

Järgmise vanamootorrataste kokkutulekuni aastal 2019, kuhu on endiselt oodatud on kõik Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto liikmed koos peredega ning mitteliikmetest huvilised, kellel on ette näidata 35-aastane või vanem mootorratas.

Pildid: Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN