Eesti vanamootorrattafännid kogunesid möödunud nädalavahetusel Viljandimaal, Holstre-Polli Vabaajakeskuses iga-aastasele kokkutulekule. Seekordne tsiklipidu oli järjekorras juba 32.
Loo autor Gerli Ramler (vasakul) ja Tiiu Lüüding vanamootorrattaklubi Unic-Moto kokkutulekul

Sündmusel osales 112 kaherattalist Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt, üheskoos sõideti läbi 102 km pikkune trass ning näidati rattaid tasuta avaliku väljapaneku raames ka rahvale.

Lisaks ühissõidule toimuvad kokkutuleku raames alati ka erinevad võistlused nagu Rinaldo sõit, kus osaleja peab suutma läbida kaks ringi võimalikult ühesuguse ajaga, seejuures esimese ringi aega hakatakse mõõtma ratta käivitamisest. Seekord jäi esikoht Eestisse, kõige täpsem mees oli Eigo Jõemaa.

Teiseks oluliseks mõõduvõtmiseks on restaureerimiskonkurss, kus valitakse välja aasta jooksul kõige paremini restaureeritud mootorrattad. Seda kahes klassis: ennesõjaaegsed ning pärast 1946. aastat valminud rattad.

Esimese võistluse esikolmik oli TIZ AM600 P (1938), Ariel NG350 (1937) ja BMW R12 (1940) ning noorematel ratastel BMW R69S (1968), NSU SuperMax 350 OSB (1961) ja IZ Jupiter 3 (1974).

Viimati toimus vanamootorrataste kokkutulek Viljandimaal 2011. aastal. Traditsiooniliselt leiab üritus igal aastal aset juuli teisel nädalavahetusel iga kord erinevas Eesti paigas, kusjuures osalejate hulgas on alati ka vanatehnikahuvilisi lähiriikidest.

Kokkutuleku korraldaja on Eesti vanim ja suurim motoklubi MTÜ Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTO. 1976. aastal loodud vanatehnikaühendusse kuulub 160 liiget.

Fotod: Matten Pedak

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.