Alates 16. juulist saavad Swedbanki kliendid Baltimaade müügikohtades teha Fitbit Pay või Garmin Pay lahendusi kasutades nutikellamakseid. Kuu lõpus uueneb ka panga mobiiliäpp.

16. juulist saavad Swedbanki kliendid Baltimaades võimaluse erinevates müügikohtades toodete ja teenuste eest Fitbiti või Garmini nutikella või käepaelaga tasuda, kasutades selleks lahendusi Fitbit Pay või Garmin Pay.

Teenuse kasutuselevõtuga ei pea kliendid enam muretsema, kas rahakott või pangakaart on kaasas. Kuu lõpus jõuab Swedbanki era- ja äriklientideni ka uuendatud funktsioonidega mobiiliäpp.

Swedbanki kliendid, kellel on mobiilse rahakoti funktsiooniga Fitbiti või Garmini nutikell või aktiivsusmonitor, saavad siduda oma Swedbanki kaardi Fitbiti või Garmin Connect rakendusega ja määrata salasõna. Kaardi sidumise kinnitust saab vaadata Swedbanki uuest mobiilirakendusest või internetipangast.

Fitbiti ja Garmini nutikellad kasutavad lähiväljasidet (NFC). Makse tegemiseks peab kasutaja makseterminali nutikellaga puudutama.

Nutikellaga on võimalik maksta igal pool, kus võetakse vastu viipemakseid, ning maksete limiit on sama, mis seadmega seotud pangakaardil.

Suurema turvalisuse huvides kaitsevad Fitbit ja Garmin kasutajat spetsiaalselt kella jaoks loodava virtuaalse kaardinumbri ja tehingukoodide igakordse kasutamise abil.

Kasutaja kaardinumbrit ei salvestata nutiseadmesse või serveritesse ega edastata maksmisel kaupmehele. Tänu pulsitehnoloogiale „teab“ näiteks Garmini nutikell alati, kas ta asub randmel, ning randmelt eemaldatud seadmega makseid teha ei saa.

International Data Corporationi raporti kohaselt peaks kantavate nutiseadmete ülemaailmne turg kasvama 2019. aastal 15,3% võrra 198,5 miljoni seadmeni.  2023. aasta lõpuks peaks see jõudma 279 miljonini, mis tähendab keskmiselt 8,9%-list aastakasvu.

Swedbank on arvestanud, et aastaks 2020 peaksid kõik Baltikumis kasutatavad makseterminalid võtma vastu viipemakseid. Seega laienevad klientide võimalused nutikellaga tasumiseks tulevikus veelgi.

fitbit nutikell nutikellamakse
Nii maksad Swedbankis kui sul on randmel Fitbit kell
Uuendatud mobiiliäpp selle kuu lõpus

Alates juuli lõpust jõuab Swedbanki era- ja äriklientideni ka uuendatud funktsioonidega mobiiliäpp. Uus äpp on värske kujunduse, intuitiivse kasutajaliidese ja mitmete uute kaasajastatud funktsioonidega.

Paljude jaoks on mobiilipangast saanud tänaseks peamine kanal pangaasjade ajamiseks. Seda kinnitab panga digikanalite statistika – eelmise aasta juunist on Swedbanki äpi kasutajate arv tõusnud ligi 30%. Eestis on äpi kasutajaid 350 000.

Swedbank lähtub mobiilipanga arenduses parimatest saadaolevatest praktikatest. Lisaks koguti ka klientidelt märkimisväärses mahus tagasisidet, millega uue äpi arenduses arvestati.

Näiteks on uuendatud äppi võimalik siseneda biomeetriliste tunnuste abil ja sama võimalust saab kasutada kuni 100-euroste maksete kinnitamiseks. Lisaks on äpis välkmaksete ja mobiilsete viipemaksete võimalus ning muudki.

Uus mobiiliäpi versioon on klientidele kättesaadav alates 30. juulist. Kui telefonis on lubatud automaatsed uuendused, uueneb praegune Swedbanki rakendus ise ja kasutajal pole vaja sekkuda.

Kui uuendused pole seadmes lubatud, peab kasutaja mobiilipanka uuendama käsitsi ja uue rakenduse ise alla laadima.

Loe siit Garmini esmaklassi-nutikella testi

Allikas: Swedbank. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.