Uus Tesla Model S Plaid on kõige võimsam, kallim ja arenenum Model S. Masinat esitleti eile firma Fremonti tehases. Model S Plaidi esitles firma juht Elon Musk, kes sõitis sellega lavale otse tehase testrajalt.

Plaid’i ametlik sõiduulatus ühe laadimisega on 630 km ning kasvanud on laadimiskiirus – nüüd lubatakse Tesla Superlaadijate vahendusel 15 minutiga juurde laadida 300 km. Tesla Superlaadijaid on Ameerika Ühendriikides juba 25 000 tükki. Muski sõnul on tegu firma seni kõige moodsama ja suutlikuma akupakiga.

Võimsus- ja kiirusnäitajad on samuti muljetavaldavad. Tippkiirus on 320 km/h, 0-60 mph ehk 97 km/h vältab alla kahe sekundi ning uuendatud konditsioneeri toel suudab auto oma 1000 hj maksimumvõimsust ka kauem hoida. Nürburgringil teostatud testimise jaoks oli see kindlasti kasulik.

Tesla Model S Plaid

Kahe sekundi väitesse tasub aga suhtuda pisukese skepsisega – Tesla ütleb oma kiirendusnäitajad ühe väga ameerikaliku printsiibi põhjal, mis jätab välja kiirenduse esimese jala ehk umbes 0,3 meetrit. Termini nimi on rollout ning kuigi see ei pruugi tunduda palju, võib see tähendada 4-5 km/h ning umbes 0,2-0,3 sekundi “kaotamist” väidetud kiirendusajast. Reaalsuses tähendab see seda, et kiirendus 0-100 km/h vältab väga väheke üle kahe sekundi.

Välja toodi ka sõiduki ülimadal õhutakistustegur – 0,208 Cd. Võrdluseks – linnamaasturite õhutakistustegur jääb tavaliselt 0,35-0,45 Cd vahele, kuulsa kiilukujulise Lamborghini Diablo oma oli 0,31 Cd. Mercedes-Benzi uus elektriauto EQS pretenteerib hetkel voolujoonelisima seeriatootmisauto tiitlile teguriga 0,2.

Sõitjateruumis hakkab esimesena silma rool, mis meenutab pigem lennuki oma. Roolilt leitavad rullikud ja valitsad on puudutuse teel eristatavad, et juht ei peaks pilku teelt pöörama.

Tesla Model S Plaid

Plaidi puhul rõhutati ka turvalisust ning kiirust. “Kiirem kui mis iganes Porsche, turvalisem kui mistahes Volvo.” USA liiklusturvalisuse organisatsiooni NHTSA andmetel on hetkel esimesed viis autot, milles viibijatel on kõige väiksem võimalus vigastusi saada, Teslad.

Esitlusel tehti juttu ka tarkvarauuendustest, kasutajaliidesest ning sellest, et auto kannab endas uue PlayStation 5-ga võrreldavat mänguvõimekust.

Esitlust saab täies pikkuses vaadata siin:

Fotod: Tesla, Teslarati

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.