Tööandjad paigaldavad üha enam oma ettevõtete parkimisplatsidele elektriautode laadijaid, sealhulgas maailma juhtiv telekomiettevõte Ericsson, kes osana oma kliimaeesmärkidest paigaldas Tallinnas asuva kontori ja tehase parklasse 10 elektriauto laadijat.
AS Alexela juhatuse liige ja elektromobiilsuse valdkonna juht Alan Vaht märkis, et Ericsson on väga hea näide tööandjapoolsest sammust, et soodustada töötajatel elektriautole üleminekut.
„Kui korterelamusse on elektriauto laadija paigaldamine mingil põhjusel keeruline – olgu selleks tehnilised takistused või korteriühistus ei ole võimalik saavutada kokkulepet kulude kandmise osas, aga inimene väga tahab elektriautot omada ja seda mugavalt laadida, siis mida teha? Tasub pöörduda oma tööandja poole ja temaga laadimisvõimaluste loomisest rääkida. Nii näiteks viis Ericsson läbi hanke, mille tulemusena paigaldasime nende parklasse piisavalt palju elektriautode laadimiskohti.“
Karin Marjapuu, Ericsson Eesti AS jätkusuutlikkuse valdkonna juht tõi välja, et Ericssoni eesmärk on oma tegevustes saavutada 2030. aastaks süsinikuneutraalsus.
„Kliimamuutus on üks kiireloomulisematest ülemaailmsetest väljakutsetest. Nii töötajatel, partneritel kui investoritel on meile roheteemades suured ootused. Kasutame roheenergiat juba pikalt ning pöörame suurt tähelepanu energia kasutamisele ja tehnoloogia keskkonnamõjule, olles ka oma väärtusahela tegevustes jätkusuutlik.”
“2030. aastaks on eesmärgiks olla süsinikuneutraalne Ericssoni tehaste tegevustes, sealhulgas Tallinnas, ning ühtlasi vähendada 50% nii oma tooteportfelli kui ka tarneahelast tulenevat keskkonnamõju ja CO2 emissiooni. Järgmiste sammudena liigume kestliku transpordi suunas. Oleme oma autopargis vahetamas olemasolevaid sõidukeid pistikhübriidide ja täiselektriliste vastu. Üheks esimeseks sammuks roheteekonnal oli ettevõtte autopargi uuendamine elektriautodega ja vastavalt laadimistaristu ehitamine, mida tegime koostöös Alexelaga,“ lisas Marjapuu.
Alan Vaht Alexelast tõdes, et aina enam pöördub nende ettevõtte poole tööandjaid, kes uurivad, milliseid „võtmeid kätte“ laadimislahendusi on neil elektriautode laadimiseks pakkuda. „Tööandja saab luua oma personalile läbi elektrilaadijate olemasolu lisaväärtust ja soodustada seeläbi isiklikke sõiduvahendeid elektrisõidukite vastu vahetama. See on suurepärane võimalus pakkuda töötajatele võimalust laadida elektriautot samal ajal, kui nad töötavad. Samuti võidavad sellest ka külalised. Meilt uuritakse aina tihemini nii kodulaadijate, töökoha, teekonna kui sihtkoha laadimislahenduste kohta. See trend on üha kiirenevas kasvus,“ sõnas Vaht.
Foto: Alexela