Laupäev, 15. juuni 2024
Möödunud aastal Euroopas oma segmentides turuliidriks tõusnud Peugeot 208 ja 2008 senine keskkonsoolist välja ulatunud hoob asendatakse uue käiguvalitsaga, mis on oluliselt ergonoomilisem ja intuitiivsem.

Uus käiguvaheti jõuab lisaks EAT8 automaatkäigukastiga varustatud sisepõlemismootoriga mudelitele ka täiselektrilistesse Peugeot e-208 ja e-2008 versioonidesse.

Peugeot 208 sõitjateruum

Mugava ja kaasaegse disainiga uus käiguvalits hõivab keskkonsoolis oma eelkäijaga võrreldes oluliselt vähem ruumi, sobitudes seejuures suurepäraselt Peugeot i-Cockpit 3D-juhialale. Ükskõik, millise funktsiooni või käigu valimisel (R, N, D, P, M või B) süttib käiguvaheti juures vastav märgutuli. Valitud režiimi kohta kuvatakse infot ka näidikupaneelil. Kõik uue juhtseadmega varustatud 208 ja 2008 sõidukid on varustatud ka elektroonilise seisupiduriga.

Täiselektriliste e-208 ja e-2008 puhul on uue käiguvalitsa juures M-nupp (Manual) asendatud lülitiga B (Brake), mis võimaldab aeglustamise käigus akusid energiaga täita.

Peugeot uus käiguvalits

Kui B-režiim ei ole parajasti aktiveeritud, võtab sõiduk gaasipedaali vabastades hoogu maha sarnaselt automaatkäigukastiga varustatud sisepõlemismootoriga autole. B-režiimi aktiveerimisel langeb kiirus gaasipedaali vabastamisel oluliselt kiiremini ning selle arvelt jõuab elektriakusse rohkem energiat. Erinevalt varasemast jääb režiim nüüd aktiveerituks ka pärast käiguvalitsa kasutamist, mis tähendab, et enam ei pea seda pärast iga käiguvahetust uuesti sisse lülitama.

Eelmisel aastal registreeriti Eestis 2569 Peugeot sõidukit (7% turuosa), mis on 16% rohkem kui eelneval aastal. Elektriautode segmendis saavutas Peugeot 2021. aastal 12-protsendilise turuosaga teise koha.

Fotod: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN