Laupäev, 13. juuli 2024
Jaapani autoportaal Spyder7 väidab, et mitmete usaldusväärsete Toyota allikate kohaselt on A90 Suprast tulemas kaks vägagi toredat versiooni.

Esimene neist peaks ametlikult avalikustatama 28. aprillil ja selleks on 6-käigulise käsikastiga Supra, mis peaks muus osas tehniliselt samaks jääma kui olemasolev mudel. Käsikast tuleb vaid 6-silindrilise  B58 mootoriga mudelile.

Ja kui juba B58-st rääkida, siis tuletame kiirelt meelde, millega tegu. Kuigi uue Supra kapoti alla kuulsa 2JZ-GTE edasiarenduse soovijad kriiskasid, et BMW mootor on jama ja pühaduseteotus, siis reaalsuses on 25 aastat uuem mootor igakülgselt parem, aga seda tänu Toyota parandustele.

Tulemus, mida on konstateerinud mitmed maailmatasemel mootoriehitajad – B58 plokk on tihedamast ja kvaliteetsemast materjalist, silindriseinad on paksemad, õlitus- ja jahutuskanalid parema voolavusega. See mootor kannatab rohkem “peale keeramist” ja väärkohtlemist kui 2JZ ning vääris välja tulles auga maailma parima ridakuue tiitlit.

A90 Supra Tabasalus
Foto: Karl-Erik Idasaar

Kuid saab veelgi paremini – olemas on ka B58 kõrgema suutlikkusega vend S58, mis debüteeris 2019. aastal erinevate BMW M-mudelite kapoti all. Hetkel liigutab selle toimekaim variatsioon M3 ja M4 Competition mudeleid, kus kahe turbo toel pakub S58 503 hj ja 650 Nm.

Kuivõrd maikuus avalikustab BMW oma M4 veelgi suutlikuma variatsiooni CSL, saavat Supra erimudel GRMN samuti S58, mille võimsust on veelgi ülespoole, umbes 530 hj juurde muditud. GRMN Supra tuleks vaid 7-käigulise topeltsiduriga käigukastiga.

BMW jätab tõenäoliselt trumbid enda kätte – näiteks saab CSL ka nelikveo, mida vaevalt Suprale pakutakse. Seevastu pidavat GRMN Supra saama süsinikkiust katuse, tiiva ja mitmeid muid detaile, mis parandavad aerodünaamilist surujõudu ja vähendavad massi.

GRMN Suprat lubatakse 2023. aasta alguses ning piiratud kogustes, Jaapani hinnad algavat 73 000 € juurest. Kuigi infot pole ametlikult Toyota poolt kinnitatud, pole seda ka ümber lükatud ning see tähendab vaid head.

Fotod: Toyota, Karl-Erik Idasaar

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN