Pühapäev, 16. juuni 2024
“Istmesoojendus” jätkab suviselt hobiautode lainel. Seekord on külas Remi Mõngelius, kellele kuulub Eesti võimsaim tänavaauto – rohkem kui 1400-hobujõuline Nissan GT-R.

Nagu ikka, sai kõik alguse siirast lapsepõlveunistusest. Räägime, mis autode “seltskonnas” Remi üles kasvas ning mis tema automaitset kujundas. Mis oli esimene auto ja mida see õpetas?

Mis on Eesti autokultuuri ja hobiautode ehitamise kitsaskohad? Kuidas jõudis aga Toyota Suprat fännav entusiast lõpuks hoopis Nissan GT-R-ini? Mis on selle auto eesmärk?

Miks otsustasid ehitada
Vastus küsimusele “miks otsustasid ehitama hakata?”

Räägime ka natuke tehnilisemalt, mida on muutma pidanud, et see võimsus välja anda ja sellele ka pikaajaliselt vastu pidada. Millised komponendid on varuga valitud ja miks?

Nissan GT-R dünograafik

Arutame ka levinud eksiarvamuse teemal, et kõrgetasemelise kiire auto ehitamine ei vaja muud kui paksu tengelpunga. Kas Eestis on üldse sellisel tasemel ehitajad ja asjaajajad, keda jäägitult usaldada võiks?

Räägime ka sellisel tasemel auto ehitamisega seotud stressist – järgmine aspekt, millele ei oska tihti mõelda ei kõrvalseisjad ega asjaosalised ise. Mis on maailmatasemel kvaliteedi taga ajamise hind?

VR38 Nissan GT-R

Mida aga võiks kõrva taha panna see noor unistaja, kes soovib ka ise lapsepõlveunistust teoks teha?

Saatejuht on Veli V. Rajasaar, külas käis autoentusiast Remi Mõngelius. Saadet saab kuulata allolevas pleieris või siin lingil klikkides. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Fotod: Janar Lind, Remi Mõngelius

KOMMENTEERI SIIN