Reede, 1. märts 2024
Austraalia ettevõte GC Restoration on valmis saanud omanäolise projekti, mis mõjub firma tegevusvaldkonda arvestades parima võimaliku reklaamina.

Märkimisväärse või olulise auto pulkadeks lahti võtmine ja uute või taastatud osadega üles ehitamine on hobiautode puhul täiesti tavapärane lähenemine, mis nõuab palju aega ja raha ning tulemusi käiakse loomulikult uhkelt üritustel näitamas. Kuid milline nägi auto välja enne taastamist?

GC Restorationi nime taga on Geoff Luck koos oma perekonnaga ning mõte teha “kahepalgeline” auto küpses Geoffi peas juba 20 aastat. Kui tema sõber annetas talle väga väsinud 1980. aasta HZ Holden Ute, oli aeg mõte teoks teha – tegu oli ühega viimastest selle seeria autodest ning seisukord oli täpselt sobilik.

Projekti muutis keerukamaks see, et auto räsitud pool tuli siiski taastada turvaliseks ja kasutuskõlblikuks, säilitades samas iseloomuliku patina. “Kahepalgelisuse” joon ei ole vaid väline – lisaks kere ühe poole taastamisele jätkub temaatika nii sõitjate- kui mootoriruumis.

Pooleldi taastatud on näiteks keskkonsool, armatuurlaud koos kõigi nuppude-ventilatsiooniavadega ning isegi käigukanginupp. Ka mootori puhul on veendutud, et kõik näeks poolitatud välja – V8 “vanalt” poolelt leiab näiteks vana ja roostes väljalaskekollektori ning ka selle poole summutitoru on sobilik.

Kuna masin on täiesti sõidukõlbulik ja registreeritud, on see tõenäoliselt palju efektiivsem kui visiitkaardid ja reklaamtahvlid.

Meedia: GC Restoration

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN