Mida lähemale jõuavad porised sügisilmad ning lumised talvekuud, seda enam kasvab rahutus – kuhu sel korral oma hobiauto(d) hoiule panna? Kuigi talvel hobiautoga tavaliselt ei sõideta, siis sellegipoolest ei tahaks teda ju lageda taeva alla ka jätta.
Suurel osal linnainimestest pole isiklikku garaaži, seega tulebki otsida rendilahendusi. Keskmisele entusiastile sobib tavaliselt vana hea Mustamäe või Õismäe kanaliga garaažiboks – elekter on sees, saab ise nokitseda ja ka rendihinnad jäävad tavaliselt 60-90 euro vahele kuus.
Mida aga teha siis, kui tegu on veidi erilisema hobiautoga, mille puhul sooviks lisaks hoiustamisele ka täiendavaid teenuseid?
Kui töö ja hobi kohtuvad
Hiljuti sattusin kokku paari härrasmehega, kes mõni aeg tagasi minu hobiauto hoiustamiskoha lähedal toimetama asusid. Lühikese aja jooksul tekkisid suurde ruumi mitme auto tõstukid, eri tööriistad ja nii mõnigi väga haruldane masin – muuhulgas näiteks Mitsubishi Lancer Evolution 6 Tommi Mäkinen Edition, Volvo 850 T-5R ja Mitsubishi Pajero Evolution. Aga neist lähemalt juba ühes järgmises loos…
Juttu puhudes selgus, et niiditõmbajad on autoentusiastid, kes rajasid endale kõikidele oma tingimustele vastava autode hoiupaiga nimega Garage 33. Ruum on soe, valvega ja kindlustatud; kohal on igasugusteks töödeks vajalikud riistad; põrand ja töövahendid on nii puhtad, et ruumi astudes tekib soov jalanõud jalast võtta.
Kuna meeste masinapark hakkas üle pea kasvama, soovisid nad alguses vaid isiklikke neljarattalisi vääriliselt hoiustada. Siis aga hakkas idee edasi küpsema ning nüüd pakuvadki G33 mehed kohta ka teistele asjaarmastajatele, keda ilmselt painavad juba tuttavad küsimused: kas tema eest hoolitsetakse hästi? Kas hoiupaik on kindlustatud? Millega mu masinat poputatakse?
Hoiustamine pole nimelt ainuke teenus, mida G33-st saab. Eesti turult lihtsalt polnud võimalik leida hobiautole sellist kohta, mis nii mitmekülgseid lahendusi ühes kohas pakuks. Nüüd saavadki mehed tegeleda töö ja hobiga, millest võiks kasu olla ka teistele.
Mida pakutakse ja kui mitu raha?
Kogu Garage 33 pakutav teenus on pigem üks suur pakett, mida võiks pidada autospaaks. Ühe kuu autokoha hind on 150 eurot ning mootorratta poputamise eest küsitakse vaid 50. Aastase lepingu korral on hinnad magusamad – vastavalt 125 ja 40 eurot. Esialgu tundub kallis, aga loe, mida Su truu sõber selle eest saab.
Lisaks sellele, et auto hoiustatakse sooja, kuiva ning elektroonilise ATS-i ja videovalvega ruumi suletud territooriumil, kehtib kogu hoiustamisperioodi vältel loomulikult ka kindlustus tulekahju, veeavarii, varguse, vandalismi, tormi ja üleujutuse korral.
Rehvirõhud sätitakse hoiustamistingimustele vastavaks, jälgitakse perioodiliselt sõiduki eri vedelike taset ning vajadusel täidetakse, laetakse aku ning kasutatakse kogu perioodi vältel spetsiaalset autokatet. Tõstukitel on küljes ka õlivann, seega ülemiselt autolt alumisele midagi tilkuda või lekkida ei saa.
Mainitud spetsiaalseid autokatteid on võimalik ka enda hobisõidukile tellida. Peene rätsepatööna valmib sinu mudelile tehtud peeglitaskutega kate, mille kapotil on ka margi ja mudeli logo. Seni on sääraseid siseruumis hoiustamiseks mõeldud katteid enim soovinud eri Porsche 911 mudelite omanikud, kuid populaarsus on ka teiste markide omanike seas kasvanud.
Aga kui tahaks vahepeal silmarõõmule külla minna? Enamik vähegi võrreldava teenuse pakkujaid seda üldjuhul ei võimalda, kuna territooriumid pannakse talveperioodiks lukku. Siin aga on kliendil võimalik mõistliku etteteatamisega ka oma sõidukit vaatama minna.
Ja mida ma veel saan?
Kui üleval mainitu on hinna sees, siis üks enim küsitud lisateenuseid on detailing ehk korralik leotus, pesu, kerge poleerimine ja soovi korral keraamikaga katmine. Iseenesest mugav, kui saad kevadel auto hoiust võtta ning ei pea järgmisesse ilusalongi kihutama.
G33-s on töönurk, kus on võimalik teha nii kergemaid hooldustöid kui ka mootori kapitaalremonti. Samuti korraldatakse sinu eest auto tehnohooldus ja ülevaatus. Vastavalt kliendi soovile viiakse masin kas margiesindusse või tehakse töö kohapeal. Muuhulgas on G33-s tehtud tehnohooldusi näiteks Bentley, Aston Martini ja Porsche eri mudelitele.
Lisaks on võimalik võtta ka pakkumine täielikule restaureerimisele – tõsi, kõiki töid G33 mehed küll ise ei tee, aga kogu seotud logistikaga tegeletakse juba kliendi eest.
Kui aga neelud käivad mõne erilisema auto kodumaa pinnale toomise järele, siis ka seda teenust saab sealt. Tuleb kirja panna kõik oma kui tahes spetsiifilised nõudmised (mudel, värv, läbisõit kuni kasvõi sõitjateruumi värvikombinatsioonideni) ning G33 otsib sobiva masina välja, toob kohale ning teeb soovi korral ka meie nõuetele vastavaks ja võtab veel arvele ka.
Kuna tihtipeale on tegu eriliste masinatega, tähendab see sageli autoklubide kaudu otsimist, oksjonisaitide jälgimist ning eraomanike väljakaevamist. Viimati toodi siia näiteks musta värvi, vähem kui 100 000 km sõitnud 2000. aasta BMW M5.
Oskused ei piirdu ainult tänavaautodega
Viimasel külastusel hooldati näiteks üht Legends-seeria võidusõidumasinat. Lähiajal aga on töösse saabumas veelgi põnevaid rajasõiduks mõeldud masinaid.
Kui entusiast soovib oma rajasuunitlusega sõbra pärast hoiustamist ka näiteks Auto24ringile jalgu sirutama viia, siis saab G33 hooldusmeeskonnana kaasa kutsuda. Vajadusel transpordivad nad masina treileril rajale, sätivad kõik boksialal valmis ning pakuvad tehnilist tuge.
Kogu eelnevat nimistut vaadates tundub kehtivat loogika „Sa ei suuda välja mõelda probleemi, millele G33-l poleks lahendust“.
Algselt paari autoentusiastist sõbra omaette nokitsemise tulemusena on sündinud mitmekülgne autohuvilise paradiis – spaa, garaaž ja muuseum üheskoos.
Lihtne matemaatika ütleb, et võid ju oma ratastega sõbrale soodsama ulualuse leida, aga katsu teda sama hästi hellitada ka. Kas Sa ikka tahaksid süngel sügisõhtul seal kõikuva elektriga niiskes garaažisboksis ise nokitseda või on Sinu aeg väärtuslikum?
Psst… kui garaaži satud, las mehed näitavad enda imemasinaid ka! Minul võttis silme eest kirjuks ja süda ähvardas koostöölepingu lõpetada…
Fotod: Garage 33