Teisipäev, 21. mai 2024
31. juulil toimus Laitse rallipargis sedapuhku juba kuues Youngtimer Camp, mis tõi kohale nii rekordarvu näituseautosid kui külalisi. Nüüd saame jagada ka pildigaleriid.

Noorklassikuks (ingliskeelsele sõnale youngtimer paremat eestikeelset vastet ei ole) loetakse autot, mille vanus on 25-35 aastat, üle selle on juba tegu oldtimeri ehk vanasõidukiga. Osalejad tulid mõistagi peamiselt Eestist, kuid ka Lätist, Soomest ning isegi Poolast ja Ukrainast.

Näituseplatsil oli koos äärmiselt erineva suuruse ja vanusega eksponaate, sealhulgas ajastutruid musta numbrimärki kandvaid klassikuid ja hoopis uudse kuju saanud restomod‘e (vanem auto, millele on antud tänapäevane tehnika ja kaasaegsed detailid). Mitmed osalenutest sõidavad ka igapäevaselt, kuid lõviosas on tegu siiski pühapäevaautodega, mida talviti liikluses ei kohta.

Teise asjana jäi tänavust näitust ilmestama võrreldes eelmise aastaga mitte ainult ligi 350 autot (uus rekord), vaid ka platsile jõudnud sõidukite tunduvalt parem seisukord. Kuigi päris kõik polnud viimse vindini prillikiviks lihvitud, siis vaevu liikuvaid ega paksult roostes eksponaate praktiliselt polnud. Eks räägi seegi eestimaalaste autokultuuri edenemisest.

Mõned musta numbri vääriliseks tunnistatud vanasõiduki omanikud pidid ka koha peal näpud pisut õliseks tegema, sest pool sajandit polnud möödunud jälgi jätmata ja kord seisatud auto ei soovinud alati kohe käima minna. Siiski oli tehnilisi äpardusi üsna vähe ja kõik, kes omal jõul näituseplatsile saabusid, sealt ka ise lahkusid.

Tegevust jagus kõigile, sest lisaks näitusele ja muudele LaitseRallyParki tavapärastele atraktsioonidele toimus sealsamas ka traditsiooniline Time Attack Sprindivõistlus (kus küll 25-aastast vanusepiiri ei jälgitud). Võisteldi kahes masinaklassis (üle ja alla 2000 cm³ mootori töömahuga) ning üldvõidu (ja väiksemate autode klassivõidu) võttis Veli V. Rajasaar Toyota MR2 Spyderil.

Kogu ürituse pildigaleriid saab vaadata siit:

Fotod: Greete Jakobson

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN