Reede, 14. juuni 2024
Samsung avalikustas 10. augustil uued nutikellad Galaxy Watch5 ja Galaxy Watch5 Pro ja juhtmevabad kõrvaklapid Galaxy Buds2 Pro.

Kui eelmisel aastal turule toodud kahes mõõdus Galaxy Watch4 oli Samsungi jaoks üsna revolutsiooniline, siis tänavu tutvustatud Galaxy Watch5 ja Galaxy Watch5 Pro on sisuliselt selle edasiarendused. Koos eri mõõtu ekraanidega on uudistooteid seega tegelikult lausa kolm.

Pööratav raam on kadunud!

Ennekõike on parendatud BIA (bioimpedantsil ehk inimkeha elektrilise takistuse mõõtmisel toimiva) sensori toimimist, misläbi kasutajani jõuab nüüd rohkem ja kvaliteetsemat terviseinfot – kellaga saab mõõta pulssi ja keha koostist, salvestada EKG-d, mõõta vere hapnikusisaldust ja isegi stressitaset.

Samsung Galaxy Watch5

Arusaadavalt püüavad tänapäevased nutiseadmed oma kasutajat õpetada. Nii jälgivad uued nutikellad inimese und ja selle faase, tuvastavad norskamist ning seejärel juhendavad, kuidas oma und parandada. Sportlastele aga pakutakse näiteks treeningust taastumiseks optimaalset tarbitava vedeliku koguse määramist.

Galaxy Watch5 nutikellal on võrreldes eelkäijaga 15% suurem aku, mis on kahtlemata vajalik uuendus. Kuid kõige tähtsam muudatus on hoopis see, et Galaxy Watch5 tootevalikus pole enam pööratava raamiga versiooni. See äärmiselt populaarne lahendus on Galaxy Watch4 Classic kasutajate lemmikmehhanism, mistõttu viimane mudel jääb paralleelselt edasi tootmisse (kas meil ka müüki, pole veel teada).

Samsung Galaxy Watch5 Golf

Muudatusi on teisigi. Galaxy Watch5 korpuse veidi teistsugune disain põhja all tagab käekella ja -naha laiema kokkupuuteala, mis omakorda peaks parandama biomeetriliselt andurilt kogutud andmete täpsust. Kell on IP68 reitinguga, mis tagab veekindluse kuni 5 ATM, ekraan on aga valmistatud safiirklaasist, mis on Samsungi sõnul kriimustuste vastu lausa 60% tugevam kui eelmise aasta mudel.

Sportlastele oma: Watch5 Pro

Galaxy Watch5 Pro on suunatud ennekõike spordihuvilistele. Seetõttu on kell ehitatud väga vastupidavaks ning varustatud suurema akuga, et matkad ja rattasõidud mugavalt tehtud saaksid. Samsungi kelladest esmakordselt saab Galaxy Watch5 Pro peale laadida spetsiaalse GPX formaadis matkaraja, et välitingimustes treenides mitte ära eksida.

Samsung Galaxy Watch5 Pro

Aku on nüüd suurem (590 mAh) kui Galaxy Watch4 nutikellal (470 mAh) ning selle tööajaks on lubatud lausa 80 tundi, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui tavalisel Galaxy Watch5-l (50 tundi). Tegu on tõsiselt muljetavaldava täiustusega võrreldes sellega, mida oleme viimastel aastatel Samsungi kantavate seadmete puhul näinud, eriti esimese kahe Watch põlvkonna puhul.

Põhimõtteliselt sobib Galaxy Watch5 suurepäraselt enamikule Samsungi kasutajatele. Kui aga tegutseda aktiivselt vabas õhus või on aku kasutusaeg väga oluline, on põhjust tõsiselt kaaluda Galaxy Watch5 Pro soetamist. Hinnasilt on küll krõbe, kuid titaanist korpus ja kõrgendatud serv pakuvad lisaväärtusena ka soliidset esmaklassilist välimust.

Samsung Galaxy Watch5 Pro

Kõrvaklapid kompaktsemaks

Uued juhtmevabad kõrvaklapid Galaxy Buds2 Pro on mõeldud asendama Samsungi seniseid kõrvaklappe Galaxy Buds Pro. Uued klapid on 15% väiksemad, kuid eelkäijaga üsna sarnase disainiga ja toetavad nüüd kõrgkvaliteetset Hi-Fi 24-bitist heli. Lisaks summutavad uued kõrvaklapid veelgi paremini müra, et välised helid soovitud jutu või muusika kuulamist ei segaks.

Samsung Galaxy Buds2

Kõrvaklappide sees on 61 mAh ja kandekarbi sees 500 mAh aku, mis pakub sisselülitatud mürasummutusega kuni 5 tundi kuulamist (koos karbiga kuni 18 tundi) ja kui mürasummutus on välja lülitatud, siis kuni 8 tundi kuulamist (koos karbiga kuni 29 tundi).

Uued Galaxy Watch5 ja Galaxy Watch5 Pro kellad ning Galaxy Buds2 Pro kõrvaklapid on eeltellimiseks saadaval juba täna ja poodidesse jõuavad seadmed 26. augustil.

Värvivalik:

Samsung Galaxy Watch5 värvivalik

Samsung Galaxy Watch5 – grafiithall, hõbedane, safiir (44 mm mudelil), roosa-kuldne (40 mm mudelil)
Samsung Galaxy Watch5 Pro – must titaan, hall titaan
Samsung Galaxy Buds2 Pro – grafiithall, valge, lilla

Uute nutikellade ja kõrvaklappide tehnilised andmed on siin:

Galaxy Watch 5 andmed

Galaxy Buds2 Pro andmed

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN