Neljapäev, 18. juuli 2024
Alates 2008. aastast on Austria mootorrattatootja KTM tootnud ka sportautot X-Bow, mida on üle maailma kiidetud suurepärase juhitavuse ja pakutava elamuse eest.

Valem on lihtne – võta punti Itaalia võidusõiduautofirma Dallara, arenda nendega koos suurepärane jäik ja ülikerge süsinikkiust kandmik ning paiguta juhi taha ennast korduvalt tõestanud Audi ridaneli või ridaviis, mis annab välja 237-300 hj, mida on 790 kg auto vilkalt liigutamiseks vägagi adekvaatne hulk.

KTM X-Bow
KTM X-Bow

Kuid kuni praeguseni püsis X-Bow üpris muutumatuna ning autol puudus näiteks katus – kui kõrvale jätta GT4 võidusõiduversioon. Nüüd aga tegeleb KTM suurema uuendustööga, mis toob nii kõvakatuse kui rohkem jõudu.

KTM X-Bow GT4
KTM X-Bow GT4

Tänu GT4 populaarsusele ja edule otsustati ette võtta ka GT2-klassi reeglite järgi ehitatud X-Bow, mis pidi tempos püsima muuhulgas nii Porsche 911 kui Audi R8 GT2 võistlusautodega. Selleks väänati Audi ridaviiest välja lähes 600 hj, mass jäi 1050 kg juurde ja tänavale mittesobilik auto sai nimeks X-Bow GTX.

KTM X-Bow GTX
KTM X-Bow GTX

Nüüd aga tegeleb KTM ka tänavalegaalse versiooni arendamisega. Ilmselgelt peab autole lisama igasugust turvavarustust ning juhiabisüsteeme, et Euroopas teekõlbulikuks saada. Testmuulasid on märgatud, esimesed autod peaksid klientideni jõudma 2023. aastal.

KTM X-Bow GT2 testauto
KTM X-Bow GT2 testauto

Audi ridaviie täpne võimsus pole teada, kuid eelduspäraselt jääb see samasse suurusjärku või kestvuse eesmärkidel veidi alla 600 hj. Kinnitatud on, et jõud jõuab maha läbi 7-käigulise topeltsiduriga käigukasti ja piiratud libisemisega diferentsiaali.

Selle uudise valguses on lootust, et kärbeskaalus sportautod ei ole veel surnud – kuid paraku on seniste tippmudelite hindu (KTM X-Bow GTX maksab umbes 250-300 000 USD) vaadates selge, et sellised autod jäävad siiski rikaste pärusmaaks.

Fotod: KTM

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN