Neljapäev, 25. juuli 2024

24. märtsil tehti New Yorgi autonäitusel teatavaks Maailma Aasta auto 2016 kategooriate võitjad ja üldvõitja. Ligi aasta väldanud hindamisprotsessis osales tänavu 73 kohtunikku kõikjalt maailmast. Eri kategooriaid, milles maailma autot valitakse, on 5. Suuri üllatusi seekord ei olnud, pidupäev oli Mazdal; MX-5 võttis võidu nii sportautode kategoorias kui pälvis ka Maailma aasta auto 2016 tiitli.

Maailma Aasta auto 2016 Mazda MX-5

World Car Awards ehk WCOTY ehk eesti keeles Maailma Aasta auto on võistlus, mille läbiviimisega ei ole kohtunikel kuskile kiiret. Rohkem kui pool aastat tagasi, Frankfurdi autonäitusel, tegi WCOTY teatavaks 2016. aasta finalistid. Jaanuaris, Los Angelesis, lühendati nimekirja nii, et igasse kategooriasse jäi võistlema 5 autot ning omakorda Genfis selgusid igas kategoorias kolm viimast sõelale jäänut. Kategooriaid on WCOTY-l viis: luksusauto, sportauto, ökoauto, parima disainiga auto ja üldvõitja. Kümnendat aastat järjest tehakse võitjad teatavaks New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel.

[dropcap]World Green Car [/dropcap]Esimesena võeti keskkonnasõprade rõõmuks ette 2016 World Green Car  ehk ökoauto kategooria. Kolm parimat kandidaati olid Chevrolet Volt, Toyota Mirai ja Toyota Prius. Etteaimatavalt võitis ökoauto auhinna vesiniku jõul liikuv Toyota Mirai.

Maailma Aasta auto 2016

[dropcap]World Car Design of the Year [/dropcap]ehk aasta disainiauhinna kategooriasse jäid mitme sõela läbimise järel võistlema Jaguar XE ning Mazda CX-3 ja MX-5. Ka siin polnud suurt üllatust – võitis sportlik kabriolett MX-5.

[dropcap]World Perfomance Car [/dropcap]ehk parima sooritusvõimega ehk sportautode kategoorias oli valida Audi R8 Coupé, Honda Civic Type R ja Mercedes-AMG C 63 Coupé vahel. Võitis Audi R8 Coupé. Ja taas ei olnud kohta imestamiseks, sest Audi R8 kaalukast võidust on jutte räägitud päris tükk aega.

[dropcap]World Luxury Car [/dropcap] ehk luksusautode kategoorias see-eest oli lõpptulemus suhteliselt ennustamatu. Kokku läksid kolm kõva tegijat: BMW seitsmes seeria, Audi Q7 luksuslik linnamaastur ja Volvo lipulaev XC90. Viimati nimetatu on ära korjanud peaaegu kõik saadaolevad auhinnad, välja arvatud need, mis on oma kappi pistnud Opel/Vauxhall Astra. WCOTY otsustas aasta luksusautoks nimetada BMW seitsmenda seeria.

[dropcap]2016 World Car [/dropcap]Kõige tähtsam hõigatakse ikka viimasena välja. Nii ka seekord. 73 kohtunikku valisid Maailma Aasta auto üldvõitja viimases ringis Audi A4, Mazda MX-5 ja Mercedes-Benz GLC vahel. Kõik kolm finalisti erinevad üksteisest nagu öö, päev ja lõunapaus. Võitjaks osutus Mazda MX-5, mis tundub tänavu olevat absoluutne suursoosik.

Nobuhiro Yamamoto, Mazda tootejuht ei varjanud oma tundeid ning oli kahekordse auhinnavõidu üle tõeliselt rõõmus: “Ma ei suuda seda kõike praegu veel uskuda, õnnitlen kõiki, kes on andnud oma panuse Mazda MX-5 legendi kestmisse ja auhinna võitnud mudeli loomisesse. Tahan õnnitleda ka kõiki selle auto omanikke kõikjal maailmas, kes on aidanud Mazda MX-5-st tõsta ikoonilisse staatusse.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Õnnitleme kõiki võitjaid! Hea meel on, et WCOTY valik erines veidi sellest, mida oleme seni näinud eri riikide 2016. aasta autode valimisel ning ka Euroopa Aasta auto valimisel – kuigi selged liidrid on tänavu hästi eristunud, kerkib kord üks kord teine võitjastaatusse.

Pisikese Mazda MX-5 sportkabrioleti võidu üle on ka väga hea meel – vahelduseks nelikveolistele ja pereautodele ka üks kiire ja tegus isend pjedestaalile tõstetud. Kahjuks ei ole meil võimalik lubada, et Accelerista võitjaga proovisõiduringile läheb ja oma muljeid lugejatele vahendab. Huvilised saavad Mazda MX-5 ja ka teiste mudelite kohta küsidaja proovisõidu kohta uurida edasimüüjalt. Meie aga hoiame teid uuemate uudistega otse Mazda Euroopa keskusest otse loomulikult kursis!

Euroopa Aasta auto 2016 on Opel Astra!

Selgusid WCOTY ehk Maailma Aasta auto 2016 kümme finalisti

http://www.accelerista.com/proovisoit/valjapeetud-ja-soliidne-bmw-seitsmes-seeria/

Allikas: WCOTY, NYIAS. Meedia: WCOTY, Mazda

KOMMENTEERI SIIN