Esmaspäev, 17. juuni 2024
Kuna Porsche Boxster ja Cayman ei vasta enam uutele Euroopa Liidu küberturvalisuse nõuetele, lõppes nende tootmine Euroopa turule märtsis.

Eriversioonide nagu Cayman GT4 RS ning Boxster RS Spyderi tootmine veel jätkub ning ka tavamudelite müüki kinni ei tõmmata – autosid saab, kuni neid on.

EL-i uued küberturvalisuse nõuded jõustuvad käesoleva aasta juulis ning käesoleva 982 põlvkonna elektrilise arhitektuuri kohandamine nendele vastavaks maksaks umbkaudselt pool uue põlvkonna arenduseelarvest. Arvestades, et 982 tuli turule juba 2016. aastal, poleks kohandamine kuidagi majanduslikult mõistlik.

Porsche 718 ehk Caymani ja Boxsteri kõneisik Oliver Hilger sõnas, et UN ECE R 155 poolt nõutut ei olnud praegu müüdavat põlvkonda arendades võimalik arvesse võtta, kuna nõuded on täiesti uued. See aga ei tähenda, et praegu müüdavad autod kuidagi ebaturvalised oleks – küberturvalisusega seotut jälgitakse pidevalt.

2025. aastal müügile saabuv uus Boxsteri ja Caymani põlvkond saab olema täiselektriline, kuid nende kõrval jäävad müüki ka sisepõlemismootoriga mudelid – vähemalt turgudel, kus seadused neid registreerida lubavad. Sama plaan kehtib ka Macani puhul, mis on üks Porsche paremaid müügiartikleid.

Laos ootavaid Caymaneid ja Boxstereid saab Euroopas jätkuvalt osta ja registreerida.

Foto: Porsche

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN