Neljapäev, 25. juuli 2024
2017 esitleti Frankfurdi autonäitusel F1-sugemetega Mercedes-AMG Project ONE hüperautot. Värske õrriti vahendusel paistab, et tootmisküpsus on lõpuks saavutatud.

Kuigi projekti on saatnud sünnivalud, on automaailma pilgud pikalt masina poole suunatud olnud. F1 hübriidajam tänavalegaalses autos? Jah, palun, isegi kui seda vaid videote vahendusel näha saab!

See saab olema vägagi reaalne, sest toodetakse vaid 275 eksemplari hinnaga 2,25 miljonit eurot tükk, mis kõik on (nagu selliste eksklusiivtoodete puhul ikka) juba ette ära müüdud. Et mõned neist ka sihtotstarbelist kasutust näeksid, võib vaid loota.

Jõujaamaks on 2015. aasta Mercedes F1 W06 hübriidajam – turbotatud V6 annab koos nelja elektriajamiga välja üle 1000 hobuse. Kusjuures Sir Lewis Hamilton, kes on selle ajami roolis vast enim sõidukilomeetreid kokku ajanud, soovis One hüperautot osana uuest lepingust ka endale. Hiljaks jäi – läinud!

Veel üks lõbus infokild – mootor peab iga 50 000 km tagant kapitaalremondi läbima. Samas on tegu võistlusmootoriga, mis armastab pööretepiirikut rohkem kui tühikäiku, seega soovi korral saavad kõik need kilomeetrid olema väga meeleolukad.

Mercedes autot kirjeldades end tagasi ei hoia: “ebareaalne, hoomamatu, rivaalideta.” Khmm, kas te olete Aston Martin Valkyrie unustanud? Ootame uudiseid ka brittide F1-ajamiga hüperauto kohta. Ehk on lootust, et vähemalt mõnel omanikul saab olema oidu minna ja (lasta) ajad kuulsatel radadel maha märkida. Garaažikuningannasid on rikkuritel katte all juba piisavalt.

Meedia: Mercedes-AMG

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN