Esmaspäev, 15. juuli 2024
Škoda lansseerib samaaegselt Kodiaq-maasturiga uued ühenduvusvõimalused
Veebipõhine teabe- ja meelelahutusteenus informatsiooni ja navigatsiooni tarbeks
Care Connect hooldus- ja rikketoe ning kaugligipääsu jaoks
Kõik teenused on uue Kodiaqi standardvarustuses üheks aastaks tasuta
Uued tootja poolt pakutavad teenused on jaotatud kahte kategooriasse: Infotainment Online teenused pakuvad informatsiooni- ja navigatsiooniabi, Care Connect teenused pakuvad võimaluse distantsilt autoga ühendust saada ning pakkuvad hoolduse- ja rikketuge koos abi kutsumise võimalusega.

Esialgu avaneb uudsete võimaluste kasutamine tuttuue Kodiaq – maasturi omanikele, edaspidi laieneb ühenduvusteenus kõigile Škoda uudismudelitele. Eestisse jõuab pakutav teenuste valik järk-järgult.

ko_032

VEEBIPÕHINE TEABE- JA MEELELAHUTUSTEENUS

Veebipõhine teabe- ja meelelahutusteenus on saadaval igas Kodiaqis, milles on Amundseni või Columbuse navigatsioonisüsteemid. Üks silmapaistvam funktsioon on veebipõhine liiklusinfo (mis täna Eestis veel ei toimi) – see kuvab valitud teekonnal parajasti olevaid liiklusolusid ja soovitab liiklusummiku korral mõistlikke alternatiivmarsruute.

Google Earth™ ja Google StreetView™-ga koos muutub Columbuse navigatsioonisüsteem visuaalseks kogemuseks. Lisaks pakutakse tootja uue suure linnamaasturi juhtidele isikupärastatud informatsiooni nagu kütusehinnad, parkimisinfo, uudised ja ilm.

CARE CONNECT

Veebipõhisele teabe- ja meelelahutusteenusele lisaks on saadaval ka Care Connect teenused, mida saab omakorda jaotada hooldus- ja rikketoe teenusteks ning kaugjuurdepääsuks. Need on iga Kodiaqi standardvarustuses alates Ambition-varustustasemest, olenemata sellest, milline meelelahutussüsteem valitakse. Andmeside edastamine toimub autosse integreeritud SIM-kaardi abil.

HOOLDUS-JA RIKKETUGI

Hooldus- ja rikketugi võimaldab auto kasutajal vajaduse tekkides lihtsalt suhelda otse Škoda teeninduspartneritega, samal ajal võimaldades neile juurdepääsu auto andmetele reaalajas andmesideühenduse vahendusel. See võimaldab näha auto olulisi parameetreid ja anda juhile võimalikult adekvaatset abi tekkinud küsimustes.

Teenuste seas on ka hooldusaja kokkuleppimine (Service Scheduling). Selle raames võtab esindus autolt saadud andmete alusel omanikuga ühendust enne auto hoolduse aja saabumist, et leppida kokku auto korraliseks hoolduseks sobivaim aeg.

KAUGJUURDEPÄÄS

Škoda Care Connect teenused sisaldavad ka kaugjuurdepääsu (Remote Vehicle Access), mida saab kasutada Škoda Connect nutiseadme rakendusega. Mõned funktsioonid on ühilduvad ka nutikellaga.

Nutikas ühendus annab teavet sõiduki tulede seisukorrast, kütusekogusest, ja sellest, kas uksed on lahti või kinni. Parkimiskoha (Parking position) funktsioon näitab, kuhu auto on pargitud. Signaal ja vilgutus (Honk & Flash) teeb lihtsamaks auto leidmise olukorras, kus omanik peab autot näiteks suures parklas otsima, aktiveerides signaali ja suunatuled ühe nupuvajutusega.

HÄDAABIKÕNE

Nüüdsest on Škoda sõidukitel võimalus ka hädaabikõneks (Emergency Call). Hädaabikõne aktiveeritakse automaatselt juhul, kui on juhtunud õnnetus ning on aktiveerunud ohutusvarustus, näiteks õhkpadi.

Sel juhul luuakse hääl- ja andmesideühendus hädaabikeskusega ning edastatakse kogu vajalik informatsioon auto asukoha ja juhtunu kohta. Hädaabikeskuse töötaja täpsustab olukorda ja kui vaja, saadab sündmuspaigale päästesõiduki. Hädaabikõne funktsiooni saab käivitada ka käsitsi, kasutades selleks vastavat nuppu laemoodulis.

Škoda

INTERNETIPORTAAL

Škoda Connect rakendust täiendab samanimeline portaal, mis toob kõik teenused mugavalt kasutaja koduarvutisse. Portaali saab kasutada näiteks kõikide teenuste seadistamiseks, aga ka sihtkohtade ja marsruutide autosse saatmiseks. Škoda esindus abistab klienti portaali registreerimise ja aktiveerimisega.

ESIMESEL AASTAL TASUTA

Škoda Connecti Care Connect teenuseid saab esimese aasta jooksul pärast uue Kodiaqi ostmist tasuta kasutada alates Ambition varustustasemest. Järgnevalt on Care Connecti teenused tasulised, samas kui hädaabikõne funktsioon jääb tasuta kasutamiseks kõigile klientidele kolmeteistkümneks aastaks.

Tasulisi veebipõhiseid teabe- ja meelelahutusteenuseid saab alati soovi korral lisaks tellida. Amundseni navigatsioonisüsteemi puhul toimivad teenused autoga ühendatud mobiiltelefoni või internetipulga kaudu. Columbuse süsteemiga saab kasutada ka mobiiltelefoni hotspoti. Valikus on ka Kodiaqi LTE-moodulisse integreeritud SIM-kaart.

“Alates praegusest on Kodiaqi juhid täielikult ühendatud – nii oma autoga kui soovi korral kogu Škoda maailmaga,” selgitab Škoda müügi ja turunduse ala juhatuse liige Werner Eichhorn. “Škoda Connectiga teeme digitaalse maailma oma klientidele ligipääsetavaks, nii et nende sõidukogemus oleks veel mugavam ja turvalisem.”

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN