Teisipäev, 16. juuli 2024
Paljud mehed arvavad, et läikiv auto toimib naistemagnetina, kuid teadlased on avastanud, et ahvatlus ei pruugi mõjuda nii nagu oodatakse. Uus uuring näitab, et uhiuus, läikiv ja kiire sõiduriist kommunikeerib kõike muud kui tõsisemaks paarisuhteks valmisolekut. Usaldusväärne mees sõitku pigem silmapaistmatu autoga!

Ajakirjas Journal of Personality and Social Psychology avaldatud uuring näitas, et ilusat autot omav mees on naiste jaoks küll huvitav, kuid ainult kohtamiseks, mitte abikaasaks. Ilus ja kiire auto mehe istumise all tõmbab küll naiste tähelepanu ent ei pane neid esimese asjana hindama meest kui võimalikku pikaks suhteks sobivat partnerit.

EDEV MEES NAISI EI VÕLU

Särav kupee võib toimida pilgupüüdjana nagu paabulinnu värvilised suled – looduses ongi ju isasloomad enamasti need, kes veiklevad, tantsivad, meelitavad ja ahvatelvad. Aga ahvatlus, kui see saabub koos kalli autoga, ei pruugi mõjuda ootuspäraselt.

Kui eesmärgiks on püsisuhe, on sellise auto saadetud sõnum täiesti vale. Naist ei ole nimelt mõtet võluda autotaolise asjaga, kui sooviks on püsisuhe ja abielu. Uuring toob välja, et kenasid autosid omavaid mehi ei pea naised üldse abieluks sobilikuks.

Kena auto teeb mehest huvitava, atraktiivse ja ihaldusväärse, kuid ainult kuni teatud piirini. Naiste arvates autoga hiilgav mees on huvitav kohtingukaasalne, kuid mitte abikaasa.

MEHED TAHAVAD LIHTSALT LÕBUTSEDA

Mehed, kes samuti uuringus osalesid, tunnistasid, et neid ärritab olukord, kus suguvennal on kallim auto kui neil endal. Samas ei ole uhke sõiduvahendi roolis istuvad mehed sugugi huvitatud püsisuhtest, nemadki sihivad pigem üheöösuhet või siis seda, et oleks lihtsalt lõbus!

Huvitav on vastus küsimusele, kas kiire ja kalli auto roolis lubavad endast mööda sõita? Vastus on “jah”! Sest miks mitte näidata teistelegi, siin on rikas mees, kes kaladele paneb akna taha pekki…

MURETU SEKS MÕLEMA JAOKS

Kui mehel on edev auto, siis pangu ta end valmis olukorraks, kus naised küll tunnevad huvi, aga see on pigem seksuaalset laadi ning jahtub pärast ühte-kahte korda maha. Uuring toob välja, et naised on veendunud: kiire ja kalli autoga eristuda püüdvad mehed tahavad vaid seksi ilma pühendumiseta ning ei ole seetõttu mingil juhul perekonnaseisuameti parketile viimiseks valmis.

Ameerika teadlased tõdevad, et käesoleva uuringu kohaselt on materiaalse eseme (auto) abil eristumine tüüpiline just meestele. Naiste romantikasoovid ei käivita kaugeltki samasugust tarbimiskäitumist nagu meestel.

Tõsi, asjad on teisiti naiste vanusegrupis 40+ , kus kogenud leedid saavad endale lubada kalleid nipsasju. Selles sihtrühmas sõidavad just naised tihtipeale silmapaistvate autodega, aga nende ambitsioonid ning käitumismustrid on ühe teise uuringu teema.

Focus RS

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Seniks võtame teadmiseks, et kui mees sõidab kiire ja silmapaistva sõiduvahendiga, on noor ning selgelt elujõuline, tajuvad naised teda selle masina roolis atraktiivsena ning on valmis kord-kaks anduma. Aga mitte sõlmima püsisuhet, sest korralik mees, kellega abielluda, sõidab täitsa tavalise autoga.

Allikas: Journal of Personality and Social Psycology

Ford Focus RS – tsiviliseeritud jõhkard Sinise Ovaali ralliklubist

KOMMENTEERI SIIN