Reede, 29. september 2023
7-kohaline Toyota Highlander saab 2023. mudeliaastaks juurde täiendavaid valikuid välimuse tuunimiseks ning multimeedia uuendusi.
Suur infolust ja avar kokpit: edaspid ka pilves! Foto: Toyota press

2021. aastal Lääne-Euroopas debüüdi teinud Highlander on 7-kohaline hübriidajamiga linnadžiip, millel on nn nutikas nelikvedu (AWD) ning mille autoostjad on tervitades vastu võtnud: meiegi teedel kohtab Highlanderit järjest sagedamini.

Jaapani autotootjad on pandeemia ajal/järel andnud nn näotõstetele hoogu ning täiustavad ka täiesti värskeid mudeleid (kaks aastat ei ole ju mingi aeg turul sisseelamiseks!) justkui jooksu pealt.

Kõigepealt oluline: kui tahta uuenenud mudelit, peaks just nüüd tellimuse ära tegema, siis on lootust sõidukit oma käega katsuda 2023. aasta I kvartalis.

Kuigi seniselgi kuuevärvide valikul pole miskit häda, lisas tootja ka Cypress Green metallikvärvi, mis on uuele mudeliaastale omistatud signatuurvärv. 20-tollised valuveljed ja sõitjateruum said samuti karva ja värvi juurde – kuidas teile meeldiks ookerkollane kombinatsioonis beeži nahaga ja läikivmustad disainveljed!? No hästi!

2023. aasta Highlanderil on peal uusim Toyota Smart Connect multimeediasüsteem: ekraan on 12,3 tolline ja uudisena on olemas pilvepõhine navi koos uueneva liiklusteabega: tore kui antud võimalused ka Eestis lõpuks kasutusele võetakse.

Pilves olev värkvõrk teeb võimalikuks selle, et nutitelefoni võib tummaks teha, info saamiseks pole vaja nuhvli ühendamist infolustiga. Andmeside liigub maksuvabalt neli aastat ja süsteem uuendab end automaatselt.

Executive- ja Premium-varustustasemega mudelid on varustatud Toyota Smart Connect+ paketiga, millega kaasneb juurdepääs sisseehitatud navigatsioonisüsteemile, mis võimaldab planeerida marsruute, juhul kui pilves navigeerimise ühendus puudub. Kiiruskaamerate asukohad, linnade 3D vaade ja liiklusinfo on olemas nagunii.

Värkvõrgustumisega saab reaalsuseks uste kaugjuhtimisel lukustamine, ohutulede vilgutamine auto asukoha tuvastamiseks jne. Nutitelefoni saab kõigis Highlanderite edaspidi laadimisaluselt laadida.

2023. mudeliaasta Highlander on saadaval 248 hj hübriidelektrilise mootoriga, mille CO2 heide on 149 g/km- le (WLTP kombineeritud tsükkel).

Loe siit proovisõidulugu Toyota Highlanderiga.

Pildid: Toyota pressiruum

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.