Esmaspäev, 15. juuli 2024
Mõte sellest, et merel ei saa piljardit mängida, pole siinkirjutajale kordagi pähe tulnud – kuid ilmselgelt on rikkaid, kellele see ebamugavus on… ebamugavust valmistanud. Appi tõttab Bugatti!

Ideed ülirikastelt raha välja pigistada ei paista Bugattil otsa lõppevat: hirmkallid hüperautod, küsitava välimusega mööbel ja nüüd see – piljardilaud, mis hoiab end ise loodis.

Olgu, päris üksi Bugatti seda väljakutset ette ei võtnud – piljardilaud on toodetud kahasse Hispaania komposiitmaterjalispetsialistidega firmast IXO. Laua raam on freesitud alumiiniumist ja titaanist ning kaetud süsinikkiuga.

Bugatti piljardilaud

Pallitaskud on terasest ning kaetud nahaga. Iga lauaga tuleb kaasa ka USB-pulk, millelt leiab pilte ja video laua tootmisprotsessist.

Et pallid lainetamise tõttu minema ei veereks, on IXO laua sisse paigaldanud güroskoopsensori, mis annab infot kõigis jalgades olevatele servomootoritele. Need omakorda korrigeerivad iga viie millisekundi (200 korda sekundis) järel lauajalgade kõrgust, et laud loodis püsiks.

Bugatti sõnutsi vastab piljardilaud professionaalse turniirilaua nõuetele, mis tähendab muuhulgas vähemalt 2,5 x 1,25 m suurust mänguala.

Bugatti müüb soovijatele ka süsinikkiust piljardikiisid ning kriidi hoiustamiseks tarviliku anodeeritud alumiiniumist karbi. Neid saab omakorda hoiustada süsinikkiust stendil, mille sisse on punktide üle arvestuse pidamiseks ehitatud 13-tolline puuteekraan.

Bugatti piljardilaud

Ka kuulidele endile pakutakse luksuslikku pelgupaika – Bugattide istmetel kasutatava nahaga polsterdatud transpordikohvrit, et saaksid oma ümmargused sõbrad kuhu iganes kaasa võtta.

Eksklusiivsuse tagamiseks müüvad IXO ja Bugatti 30 säärast lauda, millest vaid viis toodetakse sel aastal. Hind – 300 000 USD ehk umbes 250 000 EUR. Aksessuaaride hind pole teada.

Meedia: IXO/Bugatti

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN