Neljapäev, 25. juuli 2024
Sotsiaalmeedia platvormid koguvad kasutajate kohta informatsiooni, mida erinevatel eesmärkidel kasutatakse. Sarnaselt Facebookile on ka Instagram loonud nüüdsest võimaluse igal inimesel alla laadida info, mida keskkond tema kohta on kogunud.

Instagram on üks suurimaid sotsiaalmeediaplatvorme ning sellel pildikeskkonnal on üle 800 miljoni kasutaja.

Enda kohta käivaid andmeid saab hetkel alla laadida vaid veebilehe kaudu ning need edastatakse kasutaja meiliaadressile lubaduste kohaselt hiljemalt 48 tunni jooksul.

Vaata siit, mida Instagram sinu kohta teab.

UUS ANDMEKAITSE REGULATSIOON

Muutus on seotud eelkõige uue Euroopa andmekaitse regulatsiooniga, mis hakkab kehtima 25. maist ning sätestab, et inimesel on õigus teada, milliseid andmeid tema kohta teatakse ja soovi korral neid oma parema äranägemise järgi liigutada.

See on hea võimalus kontrollida, mida Instagram meie kohta tegelikult teab. Lahendus võimaldab kasutajatel eksportida oma fotosid, videoid, alates 2017. aasta detsembrikuust arhiveeritud story’sid, profiili infot, kommentaare ja sõnumeid.

FACEBOOK TEAB JUBA AMMU

Sarnane võimalus on olemas ka Facebookil ning kindlasti tasuks aeg-ajalt pilk peale visata, mida sotsiaalmeediaplatvormid meie kohta tegelikult teavad, et teha edaspidi targemaid valikuid info jagamisel.

Oma andmeid saad alla laadida ka Facebookist. Selleks mine Settings ning vali vasakult menüüst Your Facebook Information. Sellelt alalehelt on võimalik kogu informatsiooni nii alla laadida, hallata kui ka kategooriate kaupa vaadata.

Tihti tuleb see inimestele üllatusena, kui palju tegelikult erinevad platvormid meie kohta infot omavad. Edaspidi oleme targemad.

Allikas: Tele2. Pilt: Accelerista Instagram

KOMMENTEERI SIIN