Reede, 26. juuli 2024
Kuidas mahutada taskusse 6,7-tolline ekraan nii, et see katki ei läheks ja kogu aeg ei segaks? Ainus võimalus on see kokku voltida. Kerge öelda, raske teha.

Samsung Galaxy Z Flip4 on telefon, mis igal juhul äratab tähelepanu, tekitab huvi ja sunnib introvertsusele kalduvaid eestlasi selle üle vestlust alustama. Võib-olla kümne aasta pärast on lood teisiti, kuid praegu, anno Domini 2024 sellest riistapuust mööda vaadata ei saa.

Samsung Galaxy Z Flip4

Mugav ja kvaliteetne

Olen alati öelnud, et telefoni ekraan ei ole kunagi liiga suur, mis on tegelikult individuaalne ja tuleneb lihtsalt kehvast nägemisest. Seetõttu mulle väga meeldib, et Flip4 mahub rahulikult teksade eesmisse taskusse, ilma et oleks vaja istudes muretseda korpuse pooleks murdumise pärast. See on lihtsalt uskumatult mugav olukorras, kus teised taskud on niikuinii muud kola täis.

Samsung Galaxy Z Flip4

Telefoni üheaastase igapäevase tavakasutuse jooksul ei tekkinud sellele ühtegi kriimu, kuigi kaasi ei olnud – näitab, et materjalid on päriselt õigesti valitud. Ja kui see vahel harva maha kukkuski (kellel ei juhtuks), siis ilma vähimagi kahjustuseta korpuses ja funktsionaalsuses, mis lubab arvata, et komponendid telefoni sisemuses on korralikult kinnitatud.

Lahti klappides võivad Flip4 kaks poolt tekitada tunde, et nende vahel olev vagu hakkab häirima, kuid see hirm kaob sekundite, mitte minutitega ning siis tundub lihtsalt loomuomase disainielemendina. Jah, ta on olemas, märkad teda alati, aga ta ei sega kunagi.

Samsung Galaxy Z Flip4

Sõrmejäljelugeja on tänapäeval mobiiltelefoni avamiseks muutunud iseenesestmõistetavaks ning Galaxy Z Flip4 on see paigutatud paremale küljele. Sellega on võimalik harjuda igas kohas, olgu siis ees, taga või küljel, palju olulisem on, et see töötaks – ja Samsungi puhul sellega probleeme tõesti polnud.

Tagaküljele paigutatud väike ekraan on täpselt piisav väheste, aga oluliste märguannete jaoks – näiteks on seal näha sissetulev kõne või sõnum, kui telefon on samal ajal vaiksel režiimil. Kas sinna peaks funktsionaalsust juurde lisama – pigem ei! Praegune on täiesti OK.

Samas näiteks mobiil-ID kasutamiseks tuleb telefon siiski avada ja ekraanil PIN1 ja PIN2 sisse tippida, ühtlasi pole võimalik sealt lugeda SMS-iga saabuvaid koode (oluline sisselogimisel). Seega väike lisaekraan ei asenda mingil moel põhiekraani, vaid üksnes täiendab seda.

Samsung Galaxy Z Flip4

Puudusi on, aga kas nendega saab ka leppida?

Tarkvaralise poole kohta pole palju öelda. Android 13 töötab laitmatult ning Samsung pole seda kasutajakogemust rikkunud. Probleeme ei esinenud ja see on ilmselt parim kompliment, mida tänapäeval laiatarbelise elektroonikakauba kohta üldse öelda saab. Ainsana häiris suur hulk Samsungi enda rakendusi, millest mõnda ei kasutanud aasta jooksul kordagi, ent kustutada pole võimalik. Sellega tuleb lihtsalt leppida.

Väike telefon tähendab loomulikult ka väiksemat akut, mis Flip4-l on 3700 mAh. Tõeliselt pingutades on võimalik pärastlõunaks ekraan kustu saada, kuid tavakasutuse puhul peab laadima alles õhtul. Pole just ideaalne – kuid täiesti kasutatav, eriti neile, kes tööle ja tagasi sõites telefoni autos või bussis laadida saavad.

Samsung Galaxy Z Flip4

Galaxy Z Flip4 suurim puudus on selle kaamera. Ainult kaks tagakaamerat, tavaline 12-megapiksline lainurk ja 12-megapiksline ülilainurk ei ole kindlasti piisavalt head telefoni jaoks, mille hind kiskus neljakohaliseks. Praeguseks hetkeks on Samsungi enda valikus keskklassi telefone (näiteks A54), mille kõrval pole Flip 4 kaamerad isegi 500 euro eest ostmist väärt.

Ideaalsetes tingimustes võib ka Z Flip4 tehtud piltidega täiesti rahule jääda. Aga isegi mõõdukas hämaruses venib säriaeg soovitust ebavajalikult pikemaks, mille tulemuseks on lihtsalt udused fotod. Heledamaks seadistades on tulemuseks ülesäri ja pildid, mis on küll piisavalt teravad, kuid siis jääb puudu kontrastsusest.

Kokkuvõtteks

Tundub, et Samsung on oma tehnoloogia ja toodete arendamisega jõudnud punkti, kus kasutajate hirm kokkupandavate seadmete ees on täiesti põhjendamatu. Flip4 on enamiku inimeste jaoks täiesti uskumatu tehnoloogiaime ning paljude jaoks ka täiesti piisav. See on iseenesest vägitegu: telefon paindub lihtsalt pooleks, aga jääb terveks.

Samsung Galaxy Z Flip4

Samas on Samsung olnud sunnitud tegema raskeid valikuid, et hind kolmekohaliseks suruda. Kokkupandavaks kohandatud riistvara on kvaliteetne, ent kallis ning kui sinna oleks kinnitatud tippklassi kaamerad ja suuremad akud, kihutaks hind kaugel neljakohalisel maal ning sellega oleks ostjaid lihtsalt liiga vähe. Mitte ainult poliitika ei ole kompromisside kunst…

Olles nüüd üle aasta Flipi kasutanud, olen üllatunud, et soovin taas igavate, mitte kokkupandavate, suurte ja raskete telefonide maailma naasta. Põhjusi on tegelikult kaks – kaamera (millega oleks veel saanud leppida) ja AI, mida pakutakse ainult S24 seeria telefonidele. Võib-olla ma pettun ja naasen Flipi juurde, aga see selgub alles väga mitme kuu pärast.

Samsung Galaxy Z Flip4

Meeldis:
  • Kompaktsed välismõõtmed
  • Tähelepanu äratav disain
  • Kvaliteetne korpus
Ei meeldinud:
  • Tagasihoidlik kaamera
  • Aku kestvus
  • Mälukaardipesa puudumine

Fotod: tootja

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN